Pojedete na dovolenou do Chorvatska nebo o tom uvažujete? Tak zbystřete. Na určitých místech můžete dostat mnohatisícovou pokutu i za svlečené tričko. Oblíbená destinace českých turistů se pustila do boje s „obscénním chováním“. Mezi takové projevy patří i chodit ve čtyřicetistupňových vedrech po ulici bez trička. Za to můžete dostat pokutu až 15 000 korun. Sankce za válení po ulici v podroušeném stavu může být až 18 000 korun. Raději se tedy před výběrem destinace informujte o tamních předpisech.

Pokud si tedy například budete chtít po vydatném plavání odskočit na zmrzlinu, a v blízkosti nebude žádná sprcha, nezbude vám nic jiného než si na prosolené tělo obléct tričko, košili nebo šaty.

Navíc vás některé restaurace, banky a další instituce nemusejí pustit dovnitř v plavkách.

Obyvatelům chorvatských letovisek dlouhodobě vadí, že se turisté promenují po městě polonazí a v podroušeném stavu.

Zákaz se naštěstí zatím týká pouze vybraných měst. Nejdráže porušení chorvatských zákazů může vyjít ve městě Hvar na stejnojmenném ostrově. Pokuty za nevhodné chování se pohybují v rozmezí 13 000–18 000 korun.

V Dubrovníku a ve Splitu hrozí polonahým výtržníkům za procházku historickým centrem města pokuta 3500 korun. Podobné sankce zavedlo také město Novalja na chorvatském ostrově Pag.