Převážnou část globálního internetu chce svým obyvatelům od příštího roku zablokovat Čína. Už nyní je tato země, od které se Miloš Zeman chce učit stabilizovat společnost, známá tím, že užívá nejtvrdší cenzuru internetu na celém světě. Tamní lidé se například nedostanou na Facebook, Twitter, Instagram, nebo Google. Informoval o tom rozhlas.cz.

Komunistickým vládcům země jde o to, aby se lidé nedostali ke kritickým informacím. Zatím to však mnozí obcházejí přes virtuální připojení. To už od roku 2018 nemá být možné. Už nyní hlasitě protestují zahraniční firmy, které v Číně působí. Tamním západním manažerům vadí například to, že se nedostanou k informacím ze svých zemí.

Nezávislá média jsou v nemilosti nejen v Číně. Například v České republice tradičně uráží novináře prezident Zeman. Podstatnou část nejvlivnějších nezávislých médií koupil politik a byznysmen Andrej Babiš. Nakoupené tituly zlomil a nyní slouží jako hlásná trouba jeho politice a byznysu a jako prostředek k útočení na politické rivaly Babiše. Také se máme čím pochlubit…

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora