Prezidentští kandidáti Miloš Zeman a Jiří Drahoš se střetli na TV Prima. Kromě toho, že se jednalo o naprosto zbytečnou a trapnou show, kdy diváci (a to zejména Zemanovi fanoušci) rušili debatu,  moderátor Karel Voříšek naprosto nezvládal. Mezi výpady se diskuze ztrácela. Jen jsme se ujistili o tom, že Zeman je nevychovaný hulvát, který se ze strachu z prohry omezuje jen na osobní výpady. Drahoš na druhé straně na svého soupeře argumentačně nestačil a neoponoval mu stejnou silou. A to, co jsme díky TV Prima viděli, bylo absolutní dno, včetně výběru témat.

Hned na počátku jsme se dočkali bučení diváků na paní Drahošovou. Poté už se konečně přešlo na témata. TV Prima nevybrala téměř nic, na co by měl prezident vliv. Na počátku se ale Zeman snažil vnutit do přízně Andreje Babiše, kdy oznámil, že jej hned ve středu pověří vyjednáváním o nové vládě a během února jej jmenuje premiérem. Na to Drahoš kontroval, že trestně stíhaného by předsedou vlády nejmenoval.

Zeman má jednu velkou výhodu – kromě toho, že mu nahrával moderátor i témata, je schopen každé téma otočit tak, aby se to hodilo právě jemu. Drahoš se nedal a bojoval statečně, prezidentovy rétorické schopnosti ale nemá. Stejně jako zkušenost z debat, která mu chybí.

Zemanovi se podařilo podsouvat mu názory, které nikdy neřekl, a velmi dobře se naučil věci ze sociálních sítí a internetových diskuzí. A ano, přesně tohle může rozhodnout volby. Drahoš nepochopil, že slušností se nad člověkem, kterého dopředu žene zlo, vyhrát nedá.

Prezident byl hulvátský, soupeři se vysmíval a dehonestoval jej. Prostě proto, že se mu to hodilo. A proto, že nedokáže mluvit jinak než s arogancí sobě vlastní. Je už na občanech, zda se jim tohle líbí, či ne. A nezbývá než doufat, že občané nejsou slepí a hluší a že jim nebude vyhovovat rétorika čtvrté cenové skupiny.

Sečteno a podtrženo: TV Prima udělala z volby prezidenta estrádu, za kterou by se měla stydět. To jen dokazuje, že budou rozhodovat jenom emoce. A ty Zeman servíruje efektivně a za každou cenu. A pokud se někdo ptá, proč potřebujeme veřejnoprávní média, která fungují svobodně, v úterý večer se mu dostalo jasné odpovědi.

Náš časopis Revue FORUM je právě v prodeji na trafikách Lagarder a Geco a také zde v e-shopu.

Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku ve veřejné sbírce!

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora