Andrej Babiš říká, že si připadá v souvislosti se svou kauzou jako v padesátých letech. Co si to ten bolševik dovoluje? V padesátých letech komunisté cíleně likvidovali ve vykonstruovaných politických procesech elitu naší země. Skutečné osobnosti, které zasluhovaly úctu. Tyto osobnosti nechávala vraždit, věznit a mučit komunistická lůza – nejen soudci a prokurátoři, ale i tzv. soudci z lidu. Procesy hlasitě podporovaly pracovní kolektivy, základní organizace strany a zejména komunističtí novináři

Od Babiše je toto zvolání neskutečnou drzostí. Před rokem 1989 byl prominentním komunistou, stejně jako celá jeho rodina. Díky svým komunistickým rodičům mohl cestovat, studovat, celkově byl mimo realitu.

Protože byl věrným komunistou i Babišův otec, rodina se řadu let pohybovala především v zahraničí. Před rokem 1968 otec Štefan Babiš přišel o stranickou knížku. Po okupaci se do strany vrátil a jeho kariéra začala opět stoupat. Tehdy Andrejova matka dokázala, že je stále přesvědčenou komunistkou.

Zajímavé je, že jak Andrej Babiš, tak jeho bratr Alexander byli vedeni jako agenti StB. Oba nyní čelí podezření z podvodu. Kvůli podvodu a rozkrádání byl na konci sedmdesátých let a v průběhu osmdesátých let opakovaně vyšetřován i otec obou Babišů Štefan Babiš. Vždy ho ale podržel jeho nadřízený, o kterém se říkalo, že na něj Štefan Babiš něco ví. Jednou Babiše nejstaršího zachránila také prezidentská amnestie.

Sám Andrej Babiš byl členem KSČ, některé zdroje uvádějí, že byl i donašečem StB a že byl při svých zahraničních misích v kontaktu i s KGB.

Uvedené informace zmiňuje například Wikipedie.

Tento pán je v České republice zřejmě tím posledním, kdo by mohl naříkat, že se k němu stát chová jako v padesátých letech.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora