Po osmi letech strávených v Bílém domě se prezident Barack Obama s rodinou chystá opustit sídlo amerických prezidentů. Zůstává tu však otázka, kam půjdou a co budou nadále dělat?

Většina prezidentů se po ukončení funkčního období rozhodla odejít z Washingtonu pryč s cílem začít nový život. Například Obamův předchůdce George W. Bush se vrátil zpět do Texasu. Další z prezidentů, Ronald Reagan, se poté přestěhoval na svůj ranč nedaleko Santa Barbary v Kalifornii, kde psal svou biografii a jezdil na koni.

Obamovi se však rozhodli, že ve Washingtonu zůstanou, minimálně do té doby dokud jejich dcera Sasha nedokončí střední školu.

Barack Obama již dříve žertoval o tom, že se po 20. lednu 2017 zaregistruje na LinkedIn a uvidí, co přijde za nabídky.

Po inauguraci Donalda Trumpa se však čeká, že si Obamovi užijí chvíle odpočinku. Michelle Obamová nejspíše začne pracovat na svých pamětech ze života v Bílém domě.

Manželé Obamovi se poté s největší pravděpodobností zapojí do dobročinných akcí a eventuálně do práce v Nadaci Baracka Obamy a na Prezidentském centru v Chicagu.

Barack Obama má v plánu pokračovat i v mentorském projektu My Brother’s Keeper, který se věnuje mladým černošským mužům. To však není všechno, co má končící prezident v plánu. Už před časem sdělil školákům, že se vrátí k práci, kterou dělal předtím, a že chce pomáhat mladým lidem dostat se ke vzdělání a k práci a přivést nové podniky do čtvrtí, kde je podnikání ještě v plenkách.

Michelle Obamová se kromě psaní pamětí chce věnovat i svému snu pomáhat mladým dívkám z celého světa se vzděláním.