Český rozhlas zveřejnil část nahrávky, kterou měl pořídit jistý podnikatel v roce 2012. Babiš se na ní vytahuje, že platí ODS.

Babiš doslova říká: „Sobotka vyhrá volby, zvýší daně a my půjdeme do haj*lu. Copak Sobotka s Haškom může řídit tuto zemi? Co já dělám? Já jsem proti sociální demokracii. Odeeska, odeeska, dneska Nečas chodí a žádá o peníze, ale my jsme si spočítali, kolik jsme tam dali peněz a kolik jsme dostali, no.”

Tato nahrávka není důkazem, že se ODS nechala sponzorovat Babišem a plnila pak nějaké jeho úkoly. Pouze dokládá, že Babiš sám sebe prezentoval jako někoho, kdo dává politickým stranám peníze a vyžaduje protislužby. Tak vypadá u nás bojovník proti korupci. Rád ukazuje, že je zde největším odborníkem na korupci, protože si všechny koupil. Jenže tak to není. Babišův hlavní problém je, že si právě všechny v této zemi nekoupil.

Jestli se Babiš rozhořčuje, že pro něj ODS za vložené peníze nic neudělala, tak je to jedině dobře.

ODS reportérům ČRo sdělila, že v účetnictví žádný sponzorský dar od Babiše nemá. Jestli to bylo mimo účetnictví, to už je opravdu jen divoká spekulace, ovšem pak by byl Babiš zřejmě spolupachatelem trestného činu. Mnohem pravděpodobnější je, že na nahrávce Babiš prostě jen hraje svou oblíbenou divadelní roli ředitele vesmíru. Tedy především kápa české politiky.

 

Pavel Safr Twitter Banner

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora