Už se to stává zvykem. Když Andreji Babišovi teče do bot, přestane komunikovat na sociálních sítích. Už dávno je známo, že své příspěvky na Facebook a Twitter nepíše sám, ale pověřil tím svého mediálního guru, Marka Prchala. Premiér se tak nemůže vymlouvat, že nemá čas, protože dělá dobro pro Českou republiku. Je tu zkrátka problém jménem OLAF.
Dlouho se snažila Alena Schillerová utajit závěry zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům. Pomohlo jí i pražské státní zastupitelství, které zveřejnění nedoporučilo, a tak dalo ministryni financí šanci nadále mlžit a dokument tajit.
Nyní se ovšem situace změnila a úřad, který ještě před několika měsíci vedl právě Andrej Babiš, se slitoval nad veřejností a několik vět ze zprávy OLAF zveřejnil. Aby ne. Od pátku budou mít dokument k dispozici i poslanci z mandátového a imunitního výboru, mezi které patří i arciďábel Miroslav Kalousek.
Ten už sice „olafáckou“ zprávu viděl a všem sdělil, že jasně dokládá podvod, ale nyní by se mohl rozpovídat ještě víc a to přece nikdo z Babišova aparátu nechce. Do toho ještě zlobí europoslanci v čele s Tomášem Zdechovským, kteří se snaží za každou cenu zprávu z OLAF, nebo Evropské komise dostat.
Je přece v zájmu všech občanů, aby byli ujištěni, že předseda vlády nezneužil téměř 50 milionů eurodotací, aby si postavil luxusní rodinné sídlo.
Potíž je ovšem v tom, že zpráva Evropského úřadu pro boj s podvody obsahuje naprosto odlišnou informaci. Ministerstvo financí tomu říká nesrovnalosti, všichni však vědí, co si pod tímto podivným slovem představit. Bylo by normální něco na sociální sítě napsat, když už se Andrej Babiš nedokáže se svou minulostí vyrovnat chlapsky a odstoupit z funkce, popřípadě odejít z politiky.