Jen několik dní před prezidentskou volbou ve Francii se možná jasně změní poměr sil dvou nejsilnějších kandidátů. Útok dvojice agresorů, kteří se pustili do střelby na pařížské policisty totiž nahrává Marine Le Penové, jejíž ostrá rétorika proti imigrantům a jasný postoj vůči terorismu nyní najdou daleko více posluchačů.

Přestože je Le Penová podle posledních průzkumů až „druhá v řadě“, dnešní noc může vše změnit. Francie se bojí a nedokáže si vysvětlit, proč je to právě ona, která musí často počítat mrtvé a raněné. Jakousi záchranu Francouzům nabízí právě populistka a předsedkyně Národní fronty.

Jedná se ovšem pouze o slova, která by si voliči měli nejprve přeložit do řeči, které lépe porozumějí, a nesmějí se nechat zaslepit zlobou a aktuálním smutkem a strachem.

Marine Le Penová už několikrát ukázala, že dokáže využít i tak tragické události, jakými jsou teroristické útoky, pro zvýšení svého kreditu a získání naštvaných voličů. Stačí jí k tomu brzy po útoku zavelet do boje proti přistěhovalcům a ihned může počítat nárůst své popularity a možného volebního úspěchu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora