Hororové předpovědi se bohužel naplňují. Andrej Babiš je na cestě k dohodě s komunisty o podpoře pro svoji vládu a není vyloučené, že zbylé hlasy najde buď u okamurovců, nebo třeba Pirátů. Babišovy noviny už také vědí, jaká špína svede dohromady hnutí ANO a KSČM: okradou spolu církev. Okradou ji tím, že zdaní náhradu za majetek ukradený komunisty.

Že se to příčí elementárnímu smyslu pro spravedlnost, oběma stranám vůbec nevadí. Vždyť obě reprezentují lidskou i politickou kontinuitu s totalitním režimem, který církve okradl. Zdá se, že Ďábel si u nás zase začal plnit své sny a bolševická lůza se z toho raduje. Není pro ni nic hezčího než okrádat církve. Vždyť k čemu jsou vůbec církve dobré v této bezbožné zemi než k okrádání, zesměšňování a ponižování?

Očekávané útoky Andreje Babiše na právní stát vedou některé zmatené demokraty k úvahám, že by se měli raději obětovat a vlézt s Babišem do vládní koalice, aby ho mohli hlídat a on nemohl mučednicky skuhrat, že musel provozovat špinavosti s komunisty, protože s ním nikdo nechtěl vládnout. Je to tak zoufale taberyovsky naivní a nemravné, že člověk neví, jestli se tomu má smát anebo plakat.

Bohumil Doležal v této souvislosti nedávno připomněl závěrečný obrázek z Orwellovy Farmy zvířat, kde spolu prasata a lidé hodují u jednoho stolu a náhle už není poznat, kdo je čuně a kdo je člověk. Představa, že člověk něco zachrání, když obětuje svou lidskou podobu a stane se čunětem, je vždycky falešná a vždycky končí strašně.

Další pobyt demokratů ve vládě s Babišem povede jen k tomu, že příště bude mít hnutí ANO ústavní většinu. A hnutí ANO se tato země může zbavit jedině tím, že mu budeme vzdorovat z opozice a ze zbytků svobodných médií. Nebude to moc příjemné, ale je to jediná cesta, jak uhájit občanskou čest a nesmrtelnou duši. A k tomu by nám mohlo pomoci, kdybychom si zvolili prezidenta, který má ty koule, že dokáže nástupu autoritativního státu vzdorovat spolu s námi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora