Česká republika žije problémem jménem burkini. Antimuslimská hysterie tak zjevně stále nekončí a lidé se rozhodli, že svou nenávist ukáží v plné síle. Aquacentrum Šutka je nově dalším terčem nadávek za to, že se zde koupala přinejmenším jedna (podle dostupných fotografií) zahalená žena.

Na facebookovém profilu aquacentra přibývají nenávistné komentáře. Šutka se s tím ale vyrovnává dobře. Odmítají například, že by tam neměli přístup lidé v plaveckých šortkách. „Máte mylné informace o Aquacentru Šutka. Osoby v plaveckých šortkách MAJÍ do našeho areálu vstup umožněn. Ostatně na diskutované fotografii je návštěvník v šortkách dokonce vyfocen. Informace o riziku nikde uvedena není. Jde o víru, že návštěvníci našeho areálu budou respektovat návštěvní řád, dodržovat pravidla jednotlivých atrakcí jako např. pravidlo o osprchování se bez plavek před vstupem do bazénu či zákaz vstupu dětí do tří let do vířivky, což rodiče vědomě porušují a tím ohrožují zdraví svých dětí,“ odpověděl jedné z návštěvnic admin stránky.

Stejně tak výtky o tom, že by byl narychlo měněn návštěvní řád, centrum odmítá. Zůstává stejný od roku 2012. Nejsou to ale jen nenávistné komentáře, které vidíte v galerii, co se na stránce objevuje. „Nejhorší je srážka s blbcem. A zde jich je, zdá se, požehnaně. A ne, můj příspěvek opravdu není o islámu nebo o burkinách. Je o chování a výrazech ,Slušnočechů‛. Adminovi této stránky patří uznání a přeji pevné nervy,“ podpořil Aquacentrum Šutka Roman Máca.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora