Cestovatel, novinář a filmař Dan Přibáň se s výsledkem voleb spokojený, i když jeho kandidát nezvítězil. „Dopadlo to dobře. Bál jsem se, že Zeman vyhraje už v prvním kole. Výsledky ale ukazují, že spojí-li se lidé v druhém kole, tak nemá šanci,“ řekl cestovatel pro deník FORUM 24.

Jiří Drahoš je podle něj dobrý kandidát, který nemá pevné jádro nepřátel a v tom je jeho výhoda. Sám Dan Přibáň volil Michala Horáčka. „Myslím, že vzhledem k tomu, jak dlouho vedl kampaň, může být pan Horáček zklamaný. Osobně si ale velmi cením toho, co udělal jako první ze všech ostatních kandidátů. Jasně řekl, že podporuje Jiřího Drahoše a to je moc dobře. Michal Horáček ukázal, že umí hledat řešení a je jasné, že mu jde o to, aby Miloš Zeman nebyl na Pražském hradě,“ hodnotí Dan Přibáň. Část hlasů Horáčkovi podle něj odebral Pavel Fischer, který se do boje o Hrad pustil až jako jeden z posledních.

Radost má Přibáň z výsledku Marka Hilšera. „Je dobře, že tady lidi chtějí mladého aktivního člověka. Překvapilo mě, kolik hlasů dostal pan Hilšer. Je to dobré znamení,“ uzavřel cestovatel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora