Cestovatel, novinář a filmař Dan Přibáň se s výsledkem voleb spokojený, i když jeho kandidát nezvítězil. „Dopadlo to dobře. Bál jsem se, že Zeman vyhraje už v prvním kole. Výsledky ale ukazují, že spojí-li se lidé v druhém kole, tak nemá šanci,“ řekl cestovatel pro deník FORUM 24.

Jiří Drahoš je podle něj dobrý kandidát, který nemá pevné jádro nepřátel a v tom je jeho výhoda. Sám Dan Přibáň volil Michala Horáčka. „Myslím, že vzhledem k tomu, jak dlouho vedl kampaň, může být pan Horáček zklamaný. Osobně si ale velmi cením toho, co udělal jako první ze všech ostatních kandidátů. Jasně řekl, že podporuje Jiřího Drahoše a to je moc dobře. Michal Horáček ukázal, že umí hledat řešení a je jasné, že mu jde o to, aby Miloš Zeman nebyl na Pražském hradě,“ hodnotí Dan Přibáň. Část hlasů Horáčkovi podle něj odebral Pavel Fischer, který se do boje o Hrad pustil až jako jeden z posledních.

Radost má Přibáň z výsledku Marka Hilšera. „Je dobře, že tady lidi chtějí mladého aktivního člověka. Překvapilo mě, kolik hlasů dostal pan Hilšer. Je to dobré znamení,“ uzavřel cestovatel.

Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora