Herečka Daniela Kolářová má pocity, jaké zažívala na konci osmdesátých let. Řekla to v rozhvoru pro Deník. „Co se kolem nás reálně odehrává, je velice nebezpečné. Mám dost podobný pocit jako na konci osmdesátých let. Intuitivně cítím silné znepokojení,“ řekla známá herečka. K politice se v posledních měsících vyjádřila několikrát. Například v prezidentské volbě otevřeně podpořila Jiřího Drahoše.

V aktuálním rozhovoru Daniela Kolářová uvedla, že zbytky komunismu v obyvatelstvu mají za následek odmítání lidí, kteří potřebují pomoc. „Tedy rezidua komunistické společnosti a uzavřenosti, ve které jsme žili, i fakt, že neumíme přijímat lidi, kteří by potřebovali pomoct, nebo určitá zaslepenost čecháčkovstvím,“ řekla herečka v souvislosti s migrační krizí.

S tím podle ní souvisí i pitomé, falešné národovectví. „Místo toho bychom naopak měli napínat snahy ke větší vzdělanosti. Zdá se, že postrádáme základní etické normy – a v politice je to zcela evidentní. Mnozí neznají meze, obcházejí zákony i Ústavu. Víte, na mě někteří politici působí téměř patologickým dojmem, nejen u nás, ale i v Polsku či Maďarsku. Vidíte osobní ambice psychicky nezdravých lidí a nechápete, že jsou schopni kolem sebe vytvořit tak obrovskou kamarilu věrných, či dokonce politickou stranu. Někomu zkrátka vyhovuje mít silného, uřvaného vůdce,“ řekla Daniela Kolářová Deníku.

Herečka před prezidentskými volbami vyslovila obavy z návratu České republiky pod ruský vliv.  „Rozhodla jsem se volit pana profesora Drahoše, protože se domnívám, že stojíme na rozhodující křižovatce v této volbě – jestli se chceme vrátit zpátky k ruskému vlivu nebo pod ruský vliv nebo zůstat součástí křesťanské Evropy a kultury,“ vzkázala ve videu před volbami.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora