Po dvou akcích na pražském Staroměstském náměstí se chystá poslední a mnohem větší protest na Václavském náměstí v Praze.

Organizátoři ze skupiny Milion chvilek pro demokracii chtějí za pomoci lidí, nespokojených se současnou politickou situací, dát hlasitě najevo, že vládu za účasti komunistů a estébáků v naší zemi nechceme. Chtějí to dát najevo Jednou provždy, jak se protest jmenuje, neboli jako konečné stanovisko, na němž nelze už nic měnit.

Zatímco Němý a Pokličkový protest byly bez účasti politiků, tentokrát by se na Václavském náměstí měli objevit i někteří zástupci parlamentních demokratických stran.

Účast zatím přislíbili Mirka Němcová z ODS, lidovecký poslanec Marian Jurečka, předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, místopředseda STAN Vít Rakušan nebo Pirát Mikuláš Ferjenčík.

Kromě nich se objeví i další osobnosti veřejného života. Například Václav Láska, Marek Hilšer, Bára Hrzánová, Pavel Fischer, Mikuláš Kroupa, Marek Orko Vácha, Kristýna Zelienková či Ester Janečková.

Pozvánka organizátorů na úterní demonstraci:

Už za dva týdny nám budou zase vládnout. Komunisti.
Nebo ne?
Pojďme říct JEDNOU PROVŽDY, že opravdu nechceme vládu StB a KSČ(M)!
Pojďme to říct v úterý 5. 6. v 18.00 v Praze i po celé ČR – den předtím, než bude Babiš podruhé jmenován premiérem! Petici za odstoupení Babiše podepsalo 250.000 lidí. Deset dní před tím, než nejspíš vznikne nová vláda (15. 6.), má smysl vyjít ven a dát najevo nesouhlas. Teď je nejvyšší čas se ozvat. Teď ještě můžeme něco změnit!

*******************************************************************
Proto prosím udělejte tři malé věci. Přijďte, Pozvěte, Podepište!
1/ PŘIJĎTE 5. 6. v 18.00 na náměstí či náves své obce.
2/ POZVĚTE prosím své přátele. Pozvěte je na Facebooku. Přepošlete jim pozvánku mailem. Pozvěte je osobně.
3/ PODEPIŠTE petici za Babišovo odstoupení www.milionchvilek.cz a přepošlete ji dál.

Tohle je to nejmenší, co můžeme udělat a jak můžeme dát najevo svůj názor. Nic není definitivně dáno. Můžeme něco změnit. Můžeme pomoci tomu, že nevznikne vláda Babiše a komunistů, že Babiš opět selže. I když to nevyřeší všechny problémy naší země, má smysl udělat v tuhle chvíli správnou věc. Protože co uděláme či neuděláme JEDNOU, může mít smysl PRO VŽDY. V tomto čase deziluze je třeba se jednou provždy rozhodnout pro každodenní drobnou péči o to, co je všem společné.

*******************************************************************
CO CHCEME
1/ Aby byl premiérem ČR jmenován někdo, kdo není trestně stíhaný, má čisté lustrační osvědčení a má vyjednanou většinu ve sněmovně.
2/ Aby ANO i ČSSD odmítly vznik vlády závislé na podpoře komunistů.
Na akci vystoupí mnoho známých tváří – hudebníků i řečníků včetně zástupců politických stran, kteří se ztotožňují s našimi hodnotami a požadavky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora