Nepřijatelná slova Miloše Zemana v jeho inauguračním projevu, v nichž zaútočil na svobodu slova a také na nezávislost České televize, vzbudila velkou vlnu nevole. Ta se změnila ve vůli uspořádat demonstraci, která by hlavě státu jednoznačně ukázala, že veřejnoprávní médium nepadne do rukou jeho ani Tomio Okamury či Jaromíra Soukupa. Na Demonstraci za zachování svobody slova a médií, která se uskuteční 14. března na Václavském náměstí se na začátku týdne chystá již víc než 20 tisíc protestujících.

Jak upozorňují pořadatelé ze skupiny AUVA, bez svobodných médií není svobodná společnost. „Útok znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana na média a svobodu slova v naší zemi, jehož se dopustil ve svém inauguračním projevu, znovu potvrdil dlouhodobý nenávistný pohled našich vládnoucích elit na novináře, kteří nehodlají držet hubu a krok. Zdá se, že prezident a jeho spojenci chtějí diktovat, co je pravda a co lež,“ sdělili deníku FORUM 24 pořadatelé demonstrace, kteří upozornili, že nejsou napojeni na žádnou politickou stranu.

„Tento trend považujeme i s ohledem na nedávné události na Slovensku za velmi nebezpečný. Chceme proto panu prezidentovi ukázat, že novinářskou obec a její práci budeme bránit. Bez ní by naše společnost mohla rychle přijít o svou svobodu a názorovou pluralitu,“ dodávají k akci, která se má uskutečnit na Václavském náměstí příští středu.

Jak je vidět, prezident republiky skutečně začal spojovat národ. Zdá se, že ho nyní spojuje proti sobě a také proti Andreji Babišovi, tedy proti dvěma politikům, kteří ohrožují demokracii v České republice.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora