Je jasno. Druhého kola prezidentské volby se zúčastní profesor Jiří Drahoš a současná hlava státu Miloš Zeman, který svou funkci obhajuje. Ten aktuálně spadl pod 40 procent hlasů.

Současného prezidenta může porazit akademik a profesor, kterého, jak se zdá, podpoří Michal Horáček, Pavel Fischer i Marek Hilšer, který svým dosavadním výsledkem překvapil. Asi největším překvapením je ale nízký výsledek Mirka Topolánka.

Drahoš se domnívá, že u voleb byla drtivá většina voličů současného prezidenta Miloše Zemana. Doufá, že i v druhém kole bude účast dobrá a dostane hlasy od voličů, kteří volili i jiné kandidáty. Podotkl, že v předvolebních debatách si s ostatními kandidáty opakovaně vyjádřili podporu v případě postupu do druhého kola.

Vyzyvatel Zemana poznamenal, že při kampani v následujících dvou týdnech přeskupí svůj tým a převezme jeho vedení.

Volby v roce 2013 vypadaly následovně: Miloš Zeman získal v prvním kole 1 245 848, což znamenalo 24,21 %. Ve druhém kole měl 2 717 405 hlasů a dostal 54,8 %. Karel Schwarzenberg měl v prvním kole 1 204 195 hlasů (23,4 %) a ve druhém 2 241 171 hlasů, které představovaly 45,19 %.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora