Lidé chtějí znát přesný obsah zprávy evropských vyšetřovatelů OLAF. Podle dosavadních informací vyšetřovatelé dospěli ke shodnému závěru jako Policie ČR. Tedy že v souvislosti s venkovským sídlem Andreje Babiše byl spáchán dotační podvod. Státní orgány, které jsou pod kontrolou podřízených Andreje Babiše odmítají zprávu zveřejnit. Ministerstvo financí uvedlo jen několik řádků z průvodního dopisu.

Nespokojení občané proto na příští týden chystají demonstrace před budovou Ministerstva financí ČR. „Ministerstvo financí odmítá zveřejnit celou závěrečnou zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům v kauze Čapí hnízdo. Ve čtvrtek 4. ledna jsme byli požádat o schůzku s paní ministryní Schillerovou nebo jinou kompetentní osobou, abychom oficiálně přednesli požadavek na zveřejnění. Krátké video ze čtvrtka je v připnutém příspěvku zde v události,“ píší iniciátoři akce.

Ministerstvo chtějí navštěvovat tak dlouho, dokud zprávu nedostanou. Začnou v pondělí. „Termín jsme nedostali a dohodli jsme se, že pokud se situace nezmění, budeme ministerstvo navštěvovat pravidelně. Další návštěvy jsme řádně nahlásili jako shromáždění, abychom se před budovou mohli bez obav scházet v co největším počtu. Přijďte žádat s námi. Ministerstvo má pracovat pro občany, spravedlnost má platit pro všechny,“ prohlašují organizátoři.

Přesné časy nahlášených shromáždění:

pondělí 8. 1. 2018, 16.00–17.00, v 16.00
úterý 9. 1. 2018, 16.00–17.00, v 16.00
středa 10. 1. 2018 16.00–17.00, v 16.00

Příští týden mají poslanci rozhodovat o důvěře vládě. Členové imunitního a mandátového výboru budou jednat o tom, zda doporučí vydání Babiše a Faltýnka trestnímu stíhání.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora