Komisi pro dohled nad fungováním Generální inspekce bezpečnostních sborů s největší pravděpodobností povede Zdeněk Ondráček. Muž, kterému se přezdívá „Mlátička“ a jehož neohrožený postup proti demonstrantům v listopadu revolučního roku 1989 je vzorem pro každého správného policistu. Tak ho zřejmě vidí jeho domovská KSČM.

Jde o výsměch všem, kteří si představovali, že se naše země postupně vypořádá se všemi, kteří bránili totalitní režim, ovládající naši republiku dlouhá desetiletí. Opak je pravdou, právě tito lidé se zase dostávají k moci a mají určovat nově nastavená pravidla pro žití v naší zemi.

Bývalý estébák v čele vlády si vybírá právě lidi, kteří se v minulém režimu osvědčili a dokázali, že umějí sloužit tomu, kdo jim vládne. Nepřipouštějí žádné uhýbání, plní rozkazy a bez rozmyslu podporují své vůdce. Nyní ovšem bude velet pouze jeden a moc se nerozmělní mezi několik lidí, nebo dokonce stranu.

Majitel hnutí ANO si moc dobře uvědomuje, že policie je jednou z nejdůležitějších složek, které nutně potřebuje k pohodlnému fungování své vlády i podnikání. Kdyby někdo náhodou chtěl „zlobit“, potřebuje kontrolní orgán, jenž mu dá jasně najevo mantinely, mezi kterými se má pohybovat.

Obsazení výrobu pro kontrolu GIBS by bylo velmi okaté, a proto se Babiš rozhodl ho svěřit komunistům, zřejmě to bylo i součástí dohody při tvorbě koalice ANO, SPD a KSČM. Klasické byznysové něco za něco.

Plán na převzetí moci je v oligarchově hlavě již dlouho a nyní se „konečně“ dostal k jeho naplnění. Součástí je samozřejmě i spolupráce s komunisty, ke kterým má Babiš blízko od mládí. Vždyť už jeho maminka říkala, že jen s jejich pomocí se dostane k penězům a společenskému uznání.

Jen výběr předsedy komentovaného výboru se jaksi KSČM, která má pocit, že se vrací opět na scénu při rozdělování moci, nepovedl. Kontroverzní politik, kterého všichni vnímají jako symbol zvůle režimu, který pronásledoval a bil své odpůrce, nemohl najít takovou podporu, jako jiný řadový komunista.

Pokud jsme dopustili, aby členové komunistické strany stále seděli v parlamentu, je nezbytně nutné snažit se zastavit jejich nynější řádění ve sněmovně. KSČM se již definitivně stala součástí holdingu a udělá maximum, aby společný projekt, v němž s ANO a SPD hodlají ovládnout Českou republiku, fungoval na výbornou.

Volby sice ukázaly, že velká část občanů nemá problém s tím, že se vrátíme do dob dávno minulých, ale stále je v parlamentu dost stran, které se mohou pokusit tato zvěrstva zastavit. A určitě se i v hnutí ANO najde pár rozumných lidí, kteří si nevezmou na svědomí, aby „Mlátička“ dozoroval práci policie.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora