Hradní mluvčí Jiří Ovčáček bude jedním z těch, kteří letos 28. října obdrží z rukou prezidenta republiky státní vyznamenání. S touto nečekanou zprávou přišel server NovInky.cz. Informace, která se ihned začala šířit po internetu, by sice pravé ruce Miloše Zemana udělala nesmírnou radost, ale jedná se o falešnou zvěst. Autorům této „poplašné“ zprávy se podařilo ke svému vtípku využít známý server, kterému pouze změnily velikost jednoho písmene v názvu.

Zpráva sice mnohé překvapila, ale vzhledem k tomu, že prezident Zeman by byl schopen jmenovat Andreje Babiše premiérem, i kdyby seděl ve vazbě, nezdá se až tak nepravděpodobná.

Článek je vypracován důkladně, a dokonce se v něm objevuje i vyjádření Ovčáčka. „Pochopte, že rozhodnutí pana prezidenta nebudu v tomto případě šířeji komentovat. Nicméně si ho velmi vážím, ačkoliv jsem si vědom toho, že představa pražské kavárny, mainstreamových médií a politických neziskovkářů o vyznamenaných je diametrálně odlišná od představy občany zvoleného prezidenta,“ uvádí neexistující server v textu.

Autoři si dali takovou práci, že pokud se budete chtít dostat na další stránky originálního serveru Novinky.cz, nebudete s tím mít problém, a tak se možná mnozí nechají napálit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora