„S tím Burešem jste mě fakt naštvali, to jste slezli na úroveň Míry Pe(na)lty… Když vám donesu zpátky permici, vrátíte mi poměrnou část její ceny?“ tak zní jeden z komentářů, které si vysloužilo vedení fotbalového klubu FC Slovan Liberec. Jde o reakci na to, že se na stadion a s fotbalisty přišel v rámci své předvolební kampaně vyfotit Andrej Babiš.

Uvedený rozhořčený komentář rozhodně nebyl jediný. Vedení klubu se v diskusi snažilo návštěvu Babiše bagatelizovat. „Akci neorganizoval FC Slovan Liberec. Není to poprvé, a velmi pravděpodobně ani naposledy, kdy zástupci různých firem nebo politických uskupení projevili zájem navštívit areál stadionu U Nisy a prohlédnout si zázemí stadionu, včetně uspořádání besedy s hráči nebo zaměstnanci klubu. Pan Jiří Bláha je jedním z mnoha našich partnerů a nevidíme jediný důvod, proč mu nevyjít vstříc. Klub akci nikterak nekomunikoval, neprezentoval a ani nevyjádřil podporu žádné politické straně nebo hnutí,“ stojí v jeho vyjádření na webu klubu.

Jenže ono nešlo jen o prohlídku stadionu nebo besedu s hráči. Babiše na stadion přivedl krajský manažer ANO Jiří Bláha a ředitel klubu Libor Kleibl. Hráči pak fungovali jako komparz předvolebního videa, které tam Babiš s nimi natočil. Připravovali mu míč, nechali ho střílet na bránu, chytali jeho kopy a samozřejmě ho nechali vstřelit i nějakou tu branku, aby ukázali, že je také schopným fotbalistou, a to byl v obleku a neměl kopačky. Co teprve, kdyby si ty kopačky obul, že.

Po tom, kdy Babiš pózoval v roli šičky, už to vypadalo, že nic dalšího jeho PR tým nevymyslí. Vymyslel. Babiše fotbalistu.

Škoda, že má jejich vůdce na starost záchranu lidstva, mohl by jistě být skvělým fotbalistou!

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora