Tenisová retro sezona pokračuje. Fanoušci tenisu jako by se letos vrátili o deset let zpět. Australian Open vyhrál Roger Federer, French Open Rafael Nadal a Wimbledon Roger Federer. Pětatřicetiletý Švýcar za celý turnaj neztratil ani set a ve finále Wimbledonu porazil naprosto bez problémů Marina Čiliče 6:3, 6:1 a 6:4. Federer vyhrál v All England Clubu po pěti letech a získal už svůj devatenáctý grandslamový titul. První grandslam vyhrál právě ve Wimbledonu před neuvěřitelnými 14 lety.

Roger Federer v semifinále vyřadil Tomáše Berdycha 7:6, 7:6, 6:4 a byla to jeho největší překážka v cestě za titulem. Ve finále se Federer utkal s osmadvacetiletým Chorvatem Marinem Čiličem.

Pokud se někdo těšil na urputnou bitvu, musel být zklamán. Roger Federer od začátku diktoval tempo a podání neztratil ani jednou. Čilič bojoval se zraněnou nohou, ale pravděpodobně by ani v nejlepší formě na v klidu hrajícího Federera neměl. Finále trvalo jen hodinu a 41 minut.

Roger Federer vyhrál rekordní osmý Wimbledon, navíc jako nejstarší tenista od zavedení takzvané open éry v roce 1968. Švýcarský tenista vyhrál už svůj devatenáctý granslam. A zdá se, že by toto číslo nemuselo být konečné. V pohodě hrající Federer by tak mohl být prvním mužem s dvaceti grandslamovými tituly.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner