Bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt, má i po uměle vytvořeném mediálním skandálu, který provázel jeho odchod ze služeb Miloše Zemana, chuť se ucházet o post velvyslance ve Vatikánu. Přestože se Forejt pracovně rozešel i s ministerstvem zahraničí, jehož byl zaměstnancem, má podle zákona stále možnost o reprezentativní post zabojovat. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se zachovají média, která údajné kompromitující video, na němž má Forejt „šňupat“ bílý prášek, vlastní.

Když se objevily první zprávy o tom, že by dnes už bývalý ředitel protokolu prezidentské kanceláře měl ve svém úřadu skončit, ihned se vyrojily spekulace, proč tomu tak je. Najednou se z čistého nebe a z rukou drogového dealera sneslo DVD, na kterém má Forejt užívat drogy. Kdyby se tohoto „škodlivého materiálu“ nechytila některá média, která v čele s Hlídacím psem přistoupila na obchod s autorem nahrávky, mohl být protokolářův odchod mnohem důstojnější.

[ctete-foto]88938[/ctete-foto]

Dnes je jasně cítit, že celá akce „zbavit se Forejta“ zřejmě vznikla v hlavách dvojice Mynář + Nejedlý. O sporech mezi zmíněnými a Forejtem si již delší dobu štěbetali vrabci na hradní střeše. Celou kauzu se však podařilo zakamuflovat a udělat z ní veřejný lov na Forejta a především o jeho povedenou dehonestaci. Bývalý člen Zemanových nedotknutelných se však do mediální boje o svou čest nepustil a zvolil vyčkávací taktiku. Z Hradu odešel kvůli údajné nemoci a na začátku nového roku se rozloučil i s úřadem ministra Zaorálka.

[ctete-foto]89310[/ctete-foto]

Kampaň proti Forejtovi skončila tak rychle, jako začala. Video nikoho nezajímá a v redakcích, kde utratili nemalé částky, aby ho získali si teď neví rady. Místo oslavování publikování skandálního materiálu se totiž většina rozumných novinářů shodla na tom, že kontroverzní záběry mají raději zůstat pouze na nosičích, na kterých je podezřelé individuum do Hlídací psa, Mafry nebo Empressy prodalo.

[ctete-foto]89663[/ctete-foto]

Jediným východiskem, jak netruchlit nad promarněnou investicí, je „šokovat“ čtenáře nyní. V době, kdy se Forejt vyjádřil, že by stále rád do Vatikánu, je totiž nejvyšší čas mu to naposledy ztížit. Přesně se tedy ukáže, kdo má největší zájem bývalému protokoláři uškodit. Zeman a jeho nohsledi sice tvrdí, že Forejtovi  angažmá ve Svaté zemi přejí, ale věřte někomu z prezidentova okolí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora