Ovčáček čtveráček spěje do velkého finále: 90 projekcí a 70 kin napříč celou republikou. Sám mluvčí se omluvil, ale FORUM 24 je u toho.

Je úterý 7. února 2017 17.15 hodin a v areálu bohnické léčebny v Praze probíhá derniéra nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček, kterou si v přímém satelitním přenosu mohou vychutnat také diváci v sedmi desítkách českých kin.

Jelikož velký počet přenosových kin byl v uplynulých týdnech vyprodán, budou na mnoha místech po konci přímého přenosu následovat ještě v úterý 7. února opakované projekce ze záznamu.

„Náš kabaret není prvoplánová legrace, diváci často říkají, že je při sledování mrazilo. Je to divadlo teď a tady. Živý dialog se vším všudy. Vlastně jsem něco tak intenzivního ještě nezažil.“ uvedl autor a režisér inscenace a zároveň ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek, který se v přenosu také objeví, a to se svým ředitelským úvodem k inscenaci.

Městské divadlo Zlín opakovaně na derniéru Ovčáčka čtveráčka zvalo také samotného mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka. Ten se však minulý čtvrtek omluvil s tím, že počátkem tohoto týdne bude mimo hlavní město. Zda hodlá navštívit přímý přenos v některém z mimopražským kin, tiskový mluvčí na svém oficiálním twitterovém účtu neuvedl. Naopak na svém oficiálním facebookovém profilu se Jiří Ovčáček mimo jiné zmínil, že považuje počin zlínského divadla za mimořádně zdařilý a že mu tato satira lichotí.