Skupina demonstrantů se dnes sešla na Pražském hradě u sochy T. G. Masaryka na akci „Shromáždění na podporu demokracie a ústavnosti“. Přišli vyjádřit svůj nesouhlas se stávající situací v naší zemi. Slova se ujala i známá herečka Bára Štěpánová. Na místě nemohl chybět ani fotograf FORUM 24, David Těšínský.

Lidé na shromáždění měli jasný důvod, proč se sešli. „Ústava není jen cár papíru a hodnoty demokratického právního státu nesmějí být nadále ohrožovány. Stejně tak nesmí být vrcholnému politikovi odpuštěna lež, manipulace a další nepravosti,“ zaznělo na akci. „Další setrvání dosavadního ministra financí Andreje Babiše v nejvyšší politice je pro nás zcela nepřijatelné. Zveme všechny občany naší země, aby společně s námi jasně a zřetelně vystoupili proti ohrožování ústavnosti v naší zemi a na podporu parlamentní demokracie,“ vyzvali demonstranti na Hradě.

Andrej Babiš podle vyjádření pořadatelů setkání musí v politice skončit, protože prokazatelně lže, manipuluje svými médii a není schopen vyvrátit podezření z různých podvodů. Prezident Miloš Zeman ho proto musí okamžitě odvolat z vlády.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

David Těšínský
David Těšínský
Další články autora