Andrej Babiš koupil noviny, aby psaly pravdu. Podařilo se mu to – a v tomto článku se dozvíte, jak efektivně. Rok 2017 byl v mnohém zlomový a na majitele holdingu Agrofert, do něhož patří vydavatelství Mafra, vyšlo najevo mnoho nepěkných věcí. Od korunových dluhopisů, přes Šumanovy nahrávky až po důkaz, že úkoluje ministerstvo financí, aby cíleně likvidovalo jemu nepohodlné firmy. Podívejte se, jak o těch nejdůležitějších věcech informovaly Mf DNES a Lidové noviny, celý materiál naleznete v Revue FORUM.

14. 3. 2017

Ministr financí Andrej Babiš zveřejnil audity svých příjmů, kterými způsobil více otázek než odpovědí. Bohužel největší seriózní noviny v zemi, které mu patří, celou věc nepovažovaly za problém, přestože například vyvolala koaliční roztržku a Babiš odmítal o kauze dluhopisy jednat na koaliční radě. Mf DNES ale píše: “Extrémně přemnožení divočáci mění taktiku. A začínají být agresivní.” S titulkem “Válka s prasaty” se tak dozvídáme, co je opravdový problém.

26. 8. 2017

V pátek 25. srpna se objevila další nahrávka skupiny Šuman. Z ní vyplývá, že Andrej Babiš nechal zlikvidovat firmu FAU Přerov a zazněla tam legendární slova “naši klekli na FAU”. Jednalo se o zprávu Hospodářských novin. Ve vyhledávači Newton je velmi snadno ověřitelné, kdo se celé věci věnoval a jak. Zprávu Hospodářských novin vydala ČTK. Ještě ten den se objevila v Deníku (on-line verzi), na ČT 24, převzal ji server Seznam Zprávy, Novinky.cz, iRozhlas.cz, Euro.cz, Echo24.cz, Aktuálně.cz, Týden.cz, E15.cz a samozřejmě deník FORUM 24. Weby patřící do vydavatelství Mafra – tedy iDNES.cz a Lidovky.cz – o akci nevěděly. Zprávě se věnovala dokonce i webová verze deníku SME.

Zprávu najdeme o den později v deníku Právo. Lidové noviny na kroky finanční správy neměly místo, na rozdíl od měnícího se pohlaví ryb na titulní straně. Hlavní článek Mf DNES pojednává o povinném ručení. Zato v pátek jsme si tam mohli přečíst rozhovor s někdejší pravou rukou Andreje Babiše Alenou Schillerovou. Žádné z Babišových novin nepovažovaly za nutné zmínit, že byla nezákonně zlikvidována firma, která patří do stejného holdingu jako jmenované vydavatelství.

28. 8. 2017

Informace se objevila ve všech novinách, nikde na titulní straně, jelikož se jedná o tři dny starou zprávu. Ovšem Mf DNES ten den věnovala nejvíce prostoru Účtenkovce. Jednalo se o hlavní článek a v podstatě PR na soutěž, prostřednictvím které Babiš a jeho lidé podporují ty, kdo chtějí udávat podnikatele.

Co psala MF DNES, když Sobotka oznámil, že jeho vláda podá demisi? 

O čem jsme se dočetli, když byla zveřejněna nahrávka skupiny Šuman, která ukázala, že Babiš úkoluje novináře?

Co jsme se v Lidovkách dozvěděli, když byly zveřejněny dokumenty banky HSBC nebo když OLAF dokončil zprávu, ve které konstatoval, že kauza Čapí hnízdo je podvod?

To zjistíte v aktuálním čísle Revue FORUM, které je ke koupi v trafikách nebo na www.revueforum.cz!

 

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora