Spekulace o zdravotním stavu hlavy státu, které se poslední dobou rojily stále častěji, také proto, že Miloše Zemana dlouho nikdo neviděl na veřejnosti, jsou prozatím tytam. Hradní parta se ve středu v plné síle vrátila do centra dění. Nejprve se ukázal rozverný Jiří Ovčáček na obvyklé tiskové konferenci a poté přišlo to nejlepší. Zjevil se prezident.

Na akci „Sportovní hvězdy dětem“ mohly malé ratolesti vyhlížet mnoho svých hrdinů. Zlatého olympijského judistu Lukáše Krpálka, bývalou alpskou lyžařku Šárku Strachovou, ikonu hodu oštěpem Jana Železného, ale především úřadujícího mistra „bonmotů“ Miloše Zemana.

Ten v plné síle potěšil malé fanoušky sportu projevem, ve kterém jim vlastně sdělil především to, že je čekají hlavně zranění a měli by se raději věnovat šachu, který učaroval i panu prezidentovi. Zřejmě se mu za dlouhých zimních večerů věnuje při poslechu hitů skupiny ABBA se svým věrným druhem Jiřím Ovčáčkem.

Důležité ovšem není, co prezident řekl, ale že to řekl. Už se asi nemusíme bát, že není ve formě a že by se snad kvůli svému zdravotnímu stavu nemohl zúčastnit lednových voleb. Pro jeho protivníky přece také bude lepší, když ho porazí na „férovku“, ne třeba díky tomu, že Zeman svůj boj o Hrad vzdá.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora