Při teroristických útocích v Barceloně zemřelo 15 lidí. Dalších 130 lidí je zraněných, někteří z nich jsou stále v ohrožení života. Mezi mrtvými jsou občané Španělska, Itálie, Portugalska, Belgie, Kanady, Austrálie a Spojených států. Každý z nich měl svůj životní příběh. Přinášíme čtenářům deníku FORUM 24 některé z nich.

 

Julian Cadman

Facebook/Tony Cadman

Sedmiletý Julian Cadman, narozený v britském Kentu, se stal tváří všech obětí teroristických útoků v Barceloně. Společně se svou matkou Jom se Julian během útoku pohyboval na bulváru Las Ramblas. Při nastalé panice ho však jeho matka ztratila z dohledu a sama utrpěla těžká zranění. Rodina sedmiletého chlapce prosila veřejnost o pomoc při jeho hledání. Fotografie malého chlapce se začala šířit po sociálních sítích. Krátce na to deník El País uvedl, že je malý Cadman v jedné z místních nemocnic. Policie později zprávu vyvrátila. V neděli se naplnil nejčernější scénář. Julian Cadman se stal 15. obětí útoku na Las Ramblas.

Brunno Gulotta

Tom's Hardware

Marketingový a obchodní manažer firmy z Itálie, který byl v Barceloně se svým přítelem a dvěma dětmi na dovolené. Zemřel při snaze zachránit svého mladšího syna. Firma Tom’s Hardware, pro kterou pracoval, na svých internetových stránkách uvedla, že každý, kdo přišel s Brunnem Gulottou do kontaktu, byl mile překvapený z jeho pozitivní energie.

Luca Russo

Inženýr, který byl v Barceloně na dovolené se svou přítelkyní Martou Scomazzonovou. Žili v severoitalském městě Bassano del Grappa. Oba byli dobrovolníci první pomoci. Luca Russo na místě zemřel, jeho přítelkyně je zraněná. Stal se druhou italskou obětí.

Jared Tucker

Facebook

Jedna ze dvou amerických obětí. Jeho manželka Heidi Nunes-Tuckerová útok přežila a později identifikovala tělo svého manžela. V rozhovoru pro NBC News řekla, že si neumí představit, co bude dál dělat. Pár procestoval Evropu, navštívil Paříž, Benátky a v Barceloně oslavoval výročí své svatby. Otec Jareda Tuckera Dan pro televizi KGO řekl, že si přeje, aby si všichni jeho syna pamatovali jako milujícího člověka, který měl velký okruh přátel nejen ze softballové ligy, které se věnoval.

Ian Moore Wilson

Twitter

Kanaďan Ian Moore Wilson se stal jedinou kanadskou obětí teroristického útoku. Jeho žena byla zraněna. Informaci potvrdila Wilsonova dcera, seržantka Vancouverské policie. Uvedla, že její otec byl všemi milovaný, soucitný, velkorysý a otevřený poznávat nová místa. Se svou ženou žil 53 let.

Elke Vanbockrijk

Facebook

Belgičanka, která trávila v Barceloně týdenní dovolenou se svým manželem a dvěma dětmi. Pár se vzal před třemi lety.

Francisco Lopez Rodrigez 

rachelbaron1976/Twitter

65letý Rodrigez ze španělské Granady trávil čas na náměstí Las Ramblas se svou rodinou. Zemřel ihned po útoku dodávkou, jeho žena byla vážně zraněná. Zbytek rodiny se domníval, že je Francisco ještě stále naživu. V pátek však bylo jeho tělo identifikováno.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!