Tisíce lidí v sobotu obdivovaly automobilové skvosty v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice v Praze. Motoristická slavnost Legendy už počtvrté představuje vedle sebe historická a moderní auta, mezi nimi i řadu unikátů. Přibližně 1300 exponátů zabírá plochu více než 30 hektarů a jejich celková hodnota přesahuje jednu miliardu korun.

Legendy v Bohnicích pokračují až do dnešního večera. Výbornému počasí v sobotu vděčíme za skvělou návštěvnost. Moc rád bych po dnešku konstatoval, že jsme překonali hranici 40 tisíc návštěvníků, říká pro FORUM 24 ředitel festivalu Lubor Kos.

V hlavní roli letošních Legend je italský design. Na hlavní louce jsou vystavena auta od hlavních italských studií, takže jsou vedle sebe k vidění auta od Bertoneho, Giugiara nebo Pininfariny.

Dalším tématem jsou oslavy 50 let značky AMG, která vystavuje asi tři desítky aut, mezi nimi sportovní modely GT R a GT C Roadster. Výročí 70 let slaví značka Ferrari, od níž v Bohnicích najdete celkem asi patnáct modelů.

Velkým lákadlem je supersportovní Pagani Huayra s výkonem nad 700 koní a cenovkou více než 40 milionů korun. K vidění je také unikátní Lamborghini Centenario, které bylo vyrobené pouze v sérii čtyřiceti kusů a dosahuje maximální rychlosti 350 km/h, nebo Ferrari F12 Tour de France, kterých bylo vyrobeno jen 799.

Kromě italských vozů je speciální expozice věnovaná německým, anglickým, japonským, italským a francouzským autům, rozsáhlou plochu zabírají také ameriky a značka Ford. Návštěvníci mohou vidět off-road vozy a závodní auta včetně monopostu formule 1. Součástí programu jsou exhibiční jízdy, autogramiády nebo představení hasičské, záchranářské a policejní techniky.

Rozsah Legend je velký co do prostoru i programu, pokud vás baví auta, můžete tu strávit klidně celý den. Výstava pokračuje až do nedělního podvečera. Vstup pro dospělého je 500 korun, zlevněné vstupné pro studenty 200 Kč a děti do 150 centimetrů mají vstup zdarma.

Martin Jedlička
Martin Jedlička
Další články autora
Pavel Hofman
Pavel Hofman
Fotograf a kameraman deníku FORUM 24
Další články autora