Předseda STAN Petr Gazdík označil knihu Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím za Mein Kampf. Gazdík rázně odmítl případnou vládu s hnutím ANO. Starostové teď ale mají poněkud jiné starosti, než je vládní koalice. Očekává se, že v nejbližších dnech padne jejich koalice předvolební s KDU-ČSL. Mimochodem, skutečný Hitlerův Mein Kampf vyšel na den přesně před 92 lety.

Petr Gazdík v rozhovoru pro časopis Týden prohlásil: „Andrej Babiš teď do svého ‚Mein Kampfu‘, který nedávno představil pod názvem O čem sním, když náhodou spím, napsal, že by rád rušil obecní rady a zastupitelstva, aby mohl vládnout soudruh předseda místního národního výboru, který se nepotřebuje s nikým radit. To se Starostům hrubě nelíbí, stejně jako Babišovy představy o demokracii. Považuji to za nebezpečné. Takže s Andrejem Babišem ne. Tečka.“

Starostové ale místo spolupráce s Andrejem Babišem nyní především řeší koalici s KDU-ČSL. Podle posledních odhadů se nezdá pravděpodobné, že by koalice překročila potřebných 10 % ke vstupu do sněmovny. Nejspíš se tak uskupení v nejbližších dnech rozpadne a někteří členové STAN budou na kandidátce KDU-ČSL. Čas na sestavení definitivní podoby kandidátní listiny mají strany do 15. srpna.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner