Londýnské metro se prý zásadně změní. Už v něm nebude znít oslovení „dámy a pánové“, místo toho uslyšíme „dobrý den všem“. „Chceme, aby se v naší dopravní síti cítili vítáni všichni. Přezkoumali jsme jazyk používaný v hlášení a nyní chceme zajistit, aby zahrnoval všechny a odrážel pestrost Londýna,“ uvedl zástupce dopravního podniku Mark Evers. Celou věc přivítal také londýnský starosta. Svět se zbláznil, chce se říci.

Politická korektnost tak, jak s ní žonglují různí Konvičkové, Hamplové či Zemanové, když ji pomlouvají, je samozřejmě věc správná. Mnohdy se navíc jedná o prostou slušnost, kterou v sobě tihle lidé nemají. Ale to, co se nyní objevilo v Londýně, už není žádná korektnost, je to trapný pokus měnit a upravovat svět tak, aby v něm náhodou neexistovaly žádné rozdíly. Jenže ty prostě existovat budou, i kdybychom o sobě všichni začali mluvit ve středním rodě.

Ano, všichni jsme dojati snahou zavděčit se úplně všem, tedy nejen homosexuálům či transsexuálům, ale dnes už každému, kdo „neuznává gender“ a bojuje proti zlé cisheteronormativitě (Neznali jste to slovo? To nevadí.). Je to snaha ovšem opravdu přehnaná a chytáním za slovo žádnou společenskou atmosféru nezlepšíme, protože tomuhle se dá leda smát.

Sice se teď nově staráme jen o genderové aktivisty, ale chce se podotknout, že třeba někomu v těžké depresi by mohlo vadit, že mu někdo přeje dobrý den. A pak je tu to slovíčko „všem“. Správný individualista mezi žádné všechny patřit nechce.

Doporučujeme tedy z České republiky již osvědčené: „Ahoj lidi!“ Ale asi pouze do doby, než si někdo uvědomí, že tím urážíme psy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora