Podařilo se nám s předstihem získat přepis 4. a 5. tajné nahrávky Andreje Babiše. Uniklé rozhovory totiž unikly. Babiš je na nich slyšet lépe, takže je asi nahrával, nebo křičel.

4. nahrávka:

Čau, Andy!

A. B.: Co mi tykáte, jako? Já vás neznám!

Hele, nedělej blbosti, nemám čas. V šest už mám zase schůzku s virózou.

A. B.: S kým?

No, s virózou. Vždyť víš. A s ovečkou.

A. B.: Já vás neznám a nikdy jsem vás neviděl.

To už máš zase ty výpadky paměti? To jsi chytnul od Faltýnka. Nemáš se s ním vůbec kamarádit. Pamatuješ si vůbec třeba, komu jsi dal a pak zase sebral Čapí hnízdo?

A. B.: To sem teď netahejte. Čapí hnízdo není moje a navíc s ním nemám nic společného. A vás neznám.

Už mě štveš, jako. Tak proč jsi přišel na schůzku, když si mě najednou nepamatuješ?

A. B.: Přišel jsem hlavně proto, že chci lidem vysvětlit, co se v naší zemi vlastně děje. Všechno, co proti mně říkají, je jen další pokus o popravu Babiše. Je to zase organizované tými tradičnými politickými stranami.

Co blázníš? Vzpomeň si! Za všechno si můžeš sám. StB, Čapí hnízdo, dluhopisy, odposlechy, ČEZ, Profrost, obilí zničené roundupem. Vždyť víš.

A. B.: Já považuji za absolutně skandální, když někdo říká, že já dělám nějaké nepravosti. Kde jsem vyšetřován? Vy o tom něco víte? Ano, byl jsem na policii, byl jsem hodinu vyšetřován. A víte za co? Za zkorumpovanou pakáž, reportéry České televize. A hodinu ten vyšetřovatel nebyl schopen mi říci, mému advokátovi, v jakém jsem postavení.

Nepřeháněj, Andy.

A. B.: Říkám – když se zastřelím a všichni budete mít radost, tak na pohřbu mocenský pakt Kalousek – Sobotka budou říkat: Protestujeme, Babiš musí vysvětlit, proč se zastřelil.

Takhle nemluv. Chystáme přece svatbu a budeme mít spolu ještě šest dětí a pět kapříků. Na stole. V českých. Tak už si vzpomeň, já jsem přece tvoje Monika!

A. B.: Tohle setkání vůbec neproběhlo. Já to zásadně odmítám.

 

5. nahrávka:

Dobrý den. Teda vlastně ahoj!

A. B.: Co mi tykáte, jako? Já vás neznám!

Mluvil jsem s tím Nachtigallem.

A. B.: S kým?

No s Frantou Nachtigallem. Kvůli tomu kompru na Janečka. Šéfa finanční správy. Proč myslíš, že finančák prakticky neřeší ty tvoje dluhopisy, jak jsi uměle rozdělil? Ty jo, na miliardy kousků. Ty máš odvahu. Kolik ti to vynáší na daních? Slyšel jsem, že už přes 50 milionů, jo?

A. B.: Já vás neznám a nikdy jsem vás neviděl.

Co to s tebou je? Proč jsi teda vůbec chodil, když máš náladu, jako když se našly tvoje svazky u StB?

A. B.: Přišel jsem hlavně proto, že chci lidem vysvětlit, co se v naší zemi vlastně děje. Všechno, co proti mně říkají, je jen další pokus o popravu Babiše. Je to zase organizované tými…

Nech toho. A jak to jde na farmě? Čápi na jaře přiletěli?

A. B.: Ty znáš heslo? To jsi měl říct hned, jako. Tebe fakt poslal ten Nachtigall, jo? Tak co máš na toho Janečka?

 

Obě nahrávky již byly předány policii. Podle předběžných zjištění je to kampaň. Babišova slova byla vytržena z kontextu a nikdy nic takového neřekl. Navíc se zdá, že část Babišovy řeči ve skutečnosti pochází z jednání sněmovny. Lze to však jen stěží potvrdit, protože Babiš opakuje pořád to samé.

Jakub Černý
Jakub Černý
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora