Martin Komárek a Jiří Ovčáček jsou dvě nešťastné figurky české politiky. Kromě smutného osudu lidí, kteří se z ostudy už nevyhrabou, mají ale společné hned tři důležité věci. Které to jsou?

Tak za prvé jsou to opravdu věrní nohsledi mocných, kteří jsou navíc ve své oddanosti papežštější než papež. Komárek, kterého už nikdo v hnutí ANO nechce ani na kandidátku, se oddaně lísá k Andreji Babišovi a čas od času nezapomene na Facebooku připomenout, jak skvělé je Vodňanské kuře.

Ovčáček zase nadává komukoli, kdo by jen naznačil, že pan prezident Zeman není nejvíc nejlepší na celém světě. Prezentuje názor za názorem, a i když jeho hradní šéf náhodou mlčí, mluvčí ticho vyplní nějakým nesmyslem, urážkou, konspirační teorií, případně vlastním politickým úsudkem. Je prostě kouzelný.

Druhým společným rysem je minulost pevně propojená s komunisty. Každý, kdo se jen trochu zajímá o poslance Komárka, ví, že existují opravdu nezapomenutelné články o Klementu Gottwaldovi (ale nebojte se, z pana Komárka se včas stal demokrat!). Ovčáček má za sebou zase pestrou kariéru z propagandistických Haló novin. Ani jeden se samozřejmě nestydí.

A třetí věc, která spojuje Komárka s Ovčáčkem, autorku tohoto textu přivedla k jeho napsání. Komárek, který je sice zaměstnancem hnutí ANO, takže ani omylem není novinář, občas zamořoval veřejný prostor svými prostoduchými úvahami nazvanými Kdybych byl ještě komentátorem, kterými se snažil zalíbit svému šéfovi. A nyní si založil web Komárkovy noviny, který má asi dodat jeho názorům nějakou vážnost. Doufejme, že si jich všimne šéfredaktor Mf DNES Jaroslav Plesl, po skončení Komárkova mandátu ve sněmovně jej může rovnou zaměstnat.

Ovčáček se zase tváří jako politicky nekorektní obránce pravdy, a tak kromě Twitteru a Facebooku nyní své nesmysly rozšiřuje na jakémsi blogu nazvaném Svobodný názor, který má asi takovou relevanci jako Aeronet.

Možná by si pánové, až oba konečně zmizí z české politiky, mohli společně založit nějaké hezké, pravdivé noviny. Složí se jim na ně bývalý estébák, komunisti a zkrachovalý prezident s ruskou ambasádou za zády.

Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora