Kde byli hrdinní strážci zákona, když si kytarista Foo Fighters Pat Smear dovolil porušit českou legislativu a během koncertu si na podiu pražské O2 arény zapálil cigaretu? Jak je možné, že okamžitě nepřijel Útvar rychlého nasazení nebo dokonce armádní složky a tohoto těžkého zločince z imperialistické Ameriky, který si dovolil narušit naší vyspělou společnost, neodvezli v řetězech?!

Česká republika se mohla znovu objevit ve všech prestižních médiích ve skvělém světle. V souvislosti s tím, jak brání svou křehkou demokracii proti podvratným živlům.

Vyjádření policie, proč k zásahu nedošlo, a zda bude na kriminálníka vydán mezinárodní zatykač, se získat nepodařilo. Nikdo ze samého šoku ani nebyl schopen se na policii s tímto dotazem obrátit.

Pokud by se policie přeci jen rozhodla případ vyšetřit, tomuto kriminálnímu činu přihlíželo přibližně 14 000 svědků. V nejbližších dnech by tak jeden každý návštěvník mohl očekávat policejní obsílku. Je alarmující, že se všichni diváci rovnou z koncertu sami nevydali na nejblížší služebnu podat svědectví. Všichni patrně utrpěli příliš velký šok. Nicméně to není omluva. Navrhuji všechny včetně sebe obžalovat nejméně z vlastizrady.