Řečeno hokejovou terminologií, odehrál dnešní Julius Šuman tři třetiny. Bureš alias Babiš přežil zápas jen díky benevolenci rozhodčích (hlavně toho hradního), kteří přehlíželi jeho zcela zjevné fauly. Diváci zírají s němým úžasem.

Co bude dál? Teď nás čeká prodloužení a v něm může rozhodnout tzv. náhlá smrt. A pokud ne, pak přijdou na řadu nájezdy. Bude třeba zachovat chladnou hlavu, nepanikařit a podívat se pravdě do očí. Ale nesmí chybět ani štěstí. Bude to pravděpodobně hodně těžké i pro Burešův fan club. Jsou zvyklí na všechny vůdcovy výzvy jásavě křičet ANO, no a teď možná budou někteří po prohraném boji tiše šeptat NE, už ne.

Babiš má rysy sňatkového podvodníka a falešného hráče. A nemá daleko ani k mafiánským způsobům. Ale žádný strom neroste do nebe, role se teď mění. Byl zvyklý vždy a na všechny vytvářet tlak, drtit soupeře sprškou střel. Jenže teď je to jiné. Byl přistižen mimo jiné i při falšování dopingových kontrol, nemá na střídačce silné spoluhráče, a tak jen kňučí o tom, že ho nikdo nemá rád a tradiční týmy ho prý jen a jen napadají.

V minulosti dokázal nefér výhod vždy využít. A teď to najednou tak snadno nejde. Dostal se pod tlak, na který nebyl zvyklý. Včerejší dominantní favorit může hrát zítra o záchranu a navíc bez kapitána a v oslabení.

Tak uvidíme, s čím přijde Šuman v prodloužení. Už je populární i za hranicemi, například v Evropském parlamentu.