Prezident Miloš Zeman ve svém projevu po volbách tvrdil, že jej podpořily různé osobnosti – například Andrej Babiš nebo Karel Gott. Jak se ale ukázalo, oblíbený zpěvák se současným prezidentem být nechce, a tak se také ozval. Pražský hrad ale nic zpátky nebere.

„Jsem vděčný za jakoukoliv pomoc a podporu. Zaregistroval jsem s velkým potěšením, že mně před volbami vyjádřili podporu tak různorodé osobnosti, jako je na jedné straně Andrej Babiš a na druhé straně Karel Gott,“ sdělil v projevu Zeman.

Jenže Gottova mluvčí v citaci mnohonásobného zlatého slavíka napsala: „Jako vždy, při všech volbách, jsem jmenovitě nepodpořil žádného kandidáta. Proto ani jejich výroky nekomentuji.“

Deník FORUM 24 se proto obrátil na Jiřího Ovčáčka s dotazem, zda se Zeman splet, či zda se jednalo o dezinformaci. „Mistr se vyjádřil pro deník Blesk a mnozí čtenáři četli jeho vzkaz jednoznačně. Nemyslím si ale, že bych měl nyní jakýmkoli způsobem reagovat na nejnovější Mistrovo prohlášení,“ napsal mluvčí.

Gott Blesku řekl následující slova: „Budu volit člověka, kterého si vážím, jeho myšlenky a názory jsou mi blízké a vím, že naši republiku bude opět dobře reprezentovat.“ Současný prezident si to zjevně vyložil tak, že může Gottovu podporu využít v politické kampani.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora