Kandidát za KDU-ČSL Hayato Okamura se na svém Facebooku ostře opřel do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Podle něj nedělá kampaň, ale propagandu.

„Oligarcha si jakoby nic založí svoji vlastní stranu. Aby znásilnil veřejný prostor, náš společný stát, naši společnost, naši drahou demokracii,“ píše Okamura.

Bratr kontroverzního Tomia Okamury připomíná, že Babiš má billboardy po celé zemi. „A také ,bezplatné‘ noviny a týdeníky. Jimi podplácí občany, aby mu byli po vůli. Aby byli svolní dát mu při volbách svůj hlas,“ napsal.

Babiš má podle něj najaté psychology, kteří mu za peníze pomáhají dělat efektivní kampaň. „V jeho ,bezplatných‘ novinách se nikdy neobjeví opravdu ostrá kritika jeho osoby, která by šla ,na dřeň‘,“ dodává.

PR, které Babiš dělá, se podle Okamury v době nacistické a komunistické diktatury totéž nazývalo propagandou. „Jak je možné, že – téměř třicet let po nabytí politické svobody – se opovažuje o vítězství ve volbách a budoucí post ministra, nebo dokonce předsedy vlády ucházet člověk, který byl členem zločinecké komunistické strany a je vážně podezřelý ze spolupráce s komunistickou Státní bezpečností, jež byla obdobou nacistického gestapa a dopouštěla se násilí na našich svědomitých občanech? Nenechme se vodit za nos,“ vyzývá Okamura.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora