Marek Hilšer je další z prezidentských kandidátů, které znepokojilo, že by bývalý příslušník SNB, který v roce 1989 mlátil lidi, měl nyní dohlížet na GIBS. „Někdo, kdo se podílel na mlácení demonstrantů v roce 1989, se nyní nemůže podílet na parlamentní kontrole policie,“ napsal jasně Marek Hilšer.

Ondráček je od 80. let horlivým komunistou až do dnešních dnů, nyní se má stát v rámci koalice ANO, KSČM, SPD tím, kdo bude dohlížet na Generální inspekci bezpečnostních sborů. Tedy na ozbrojenou složku, která hlídá a vyšetřuje všechny policisty v zemi.

„Pokud bude poslanec Ondráček skutečně zvolen předsedou komise pro kontrolu GIBS, poslanci tím plivnou do tváře všem, kteří demonstrovali v listopadu 1989, ale ohrozí i důvěru v samotnou policii,“ napsal Marek Hilšer.

Dalším, komu se Ondráček na této pozici nelíbí, je Michal Horáček, ten vyzval Babiše, aby Ondráčka neprosadil. „Zásadně odmítám, aby sněmovní komisi pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů vedl komunista a někdejší policejní mlátička Zdeněk Ondráček. Obrátil jsem se proto dnes na Andreje Babiše, aby uplatnil politickou sílu svého hnutí a jmenování pana Ondráčka nedopustil. Žádám o podporu také všechny ostatní kandidáty na prezidenta České republiky. Společně můžeme téhle důležité věci napomoci,“ napsal Michal Horáček a poslal Babišovi otevřený dopis.

Vyjádřil se také Jiří Drahoš. „Vůbec se mi nelíbí, že šéf dohledu nad GIBS by měl být komunista Zdeněk Ondráček. Ten samý Z. Ondráček , který o Palachově týdnu mlátil na Václaváku demonstranty obuškem a dnes jezdí na Donbas podporovat ruské okupanty. A ještě jedna věc, podle médií by měl dozor nad kybernetickou bezpečností ČR připadnout nominantovi z SPD. Případné ustavení obou pánů do funkcí ve mně nebudí důvěru,“ míní Jiří Drahoš.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora