Na internetu, především na sociální sítí Facebook se šíří další HOAX. Nabádá uživatele, aby do komentářů napsali zkratku BFF. Pokud slovo zazelená, prý je účet bezpečný.

Text HOAXu:

„Mark Zukerberg, výkonný ředitel Facebooku, vymyslel slovo BFF, aby se ujistil, že je váš účet na facebooku v bezpečí. Dejte lajk tento příspěvek a napište BFF do komentáře, pokud se zelená objeví, váš účet je chráněn.

Pokud se neobjeví v zelené barvě, okamžitě si změňte heslo, protože ho někdo může hacknout (zneužití).

Ve skutečnosti zkratka BFF znamená „Best friends forever“, tedy v překladu „Nejlepší přátelé navždy.“

 „Samozřejmě že je to další z nesmyslných hoaxů, který tentokrát parazituje na nedávných skandálech ohledně uniklých dat z Facebooku. Pokud napíšete text BFF do komentáře nemusí zezelenat nebo naopak může být doplněn animací tlesknutí rukou. Záleží na nastavení prohlížeče, ale rozhodně to není kontrola zabebezpečení. Také zkratka BFF se údajně používá přibližně od roku 1996. V lajcích a komentářích si pak můžete prohlédnou, kdo se na tuto hloupost nechal nachytat. Jediná užitečná věc na tomto hoaxu je, že se možná někdo přinutí ke změně hesla a třeba původní slabé heslo nahradí nějakým silnějším,“ píše web HOAX.CZ.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner