Prezidentský kandidát Michal Horáček představil svůj plán na prvních 100 dnů ve funkci hlavy státu, o kterou se uchází. Podle svých slov nechce vykřikovat plané sliby, které by ani nehodlal splnit, naopak, přichází s jasnými body, za kterými si stojí, a pokud by se na Hrad dostal, ručí svým slovem, že je dodrží.

Projekt, který představuje i na webových stránkách www.100dni.cz, ukazuje první kroky, které by populární textař ve funkci prezidenta rád učinil. „Podle čeho se pozná chlap? Drží slovo a plní sliby. Pro českého prezidenta to musí platit bezvýhradně,“ má jasno Horáček.

„Moje kampaň je postavená na tom, že jezdím za lidmi tam, kde žijí. V těchto dnech jsem překonal hranici pěti set navštívených míst. A všude slyším tentýž požadavek: ne abstraktní řeči o slušnosti, smířlivosti a podobně, ale program konkrétních činů,“ prohlásil Horáček.

Součástí nového webu je i možnost vzkázat prezidentskému kandidátovi, co by bylo dobré, aby ve své funkci udělal. „Působím ve veřejném prostoru třicet let, názory ostatních mě vždycky zajímaly, a tím spíš mě zajímají a inspirují dnes. Proto je jednou z funkcí mého webu možnost o každém slibu hlasovat. Zároveň mohou lidé dodávat i vlastní návrhy, které rád posoudím a případně je do agendy na prvních sto dní zařadím,“ uvedl prezidentský kandidát.

K jasným prioritám patří například Horáčkův závazek, že se vzdá svého platu. Celý jej věnuje zvláštnímu fondu, nazvanému Senioři v nouzi. „K přispívání do tohoto fondu vyzvu i veřejnost. Nespočet lidí po celoživotní práci je v důchodovém věku na hranici příjmové chudoby, což považuji za nepřijatelné,“ konstatoval Horáček.

Mezi ostatními sliby figuruje například omluva Ferdinandu Peroutkovi a jeho pozůstalým a zároveň uhrazení veškerých soudních výloh, které se známým sporem rodina měla. Horáček také slíbil, že v jeho prezidentském týmu by se určitě neobjevil nikdo, kdo by nedokázal získat bezpečnostní prověrku, jak je tomu například u současného Zemanova kancléře Vratislava Mynáře.

Další sliby se týkají nové podoby Pražského hradu, který by se měl stát otevřeným, tvůrčím a přátelským místem pro všechny jeho návštěvníky. Horáček by do něj vrátil například soutěž dětí ve vážné hudbě Concerto Bohemia, pro příznivce modernějších žánrů by uspořádal soutěž ve slam poetry v Míčovně a také by svolal velkou konferenci předních českých a zahraničních architektů o podobě Hradu a soudobé architektury.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora