Ministryně pro místní rozvoj a lídr hnutí ANO v Plzeňském kraji Karla Šlechtová dovedla předvolební kampaň do bizarního konce.

V neděli přímo na startu brněnského závodu MotoGP se důrazně dožadovala fotografie s motocyklovým bohem Valentinem Rossim z Itálie. Avšak ten se chtěl koncentrovat na závod a nechtěl řešit fotku „s nějakou přidrzlou ženou“. Rossi pak po krátkém incidentu Šlechtovou od sebe odstrčil. Ministryně zůstala jako opařená. Pak ještě chvíli na místě nechápavě kroutila hlavou. A diskutovala s lidmi z motocyklového týmu.

Šlechtová vůbec nepochopila, že Velká cena Brna není předvolební mítink, ale sportovní akce a hlavně profesionální závod s velkými riziky. Pokud není závodník dostatečně soustředěný, může udělat na trati chybu a skončit klidně i v nemocnici. Nebo přinejmenším může přijít o dobrý výsledek.

Video:

Honba za fotkou se světovou celebritou tak udělala ze Šlechtové nezodpovědnou političku, která hazarduje se zdravím lidí.

Šlechtová pak tvrdila, že to nemyslela zle. „Chtěla jsem jen Rossimu, podobně jako ostatním, popřát před startem hodně štěstí,“ uvedla ministryně.

Chápu, že její guru Andrej Babiš nasadil v kampani vysokou laťku, protože ten prosmejčí jakoukoli akci a vyfotí se s kdekým. Možná by to ale chtělo v předvolební kampani zdravý rozum do hrsti. Jinak může Šlechtová namísto politických bodíků řešit své oblíbené téma o pohřebnictví.

A ještě jedna drobnost: podívejte se, jak nezodpovědné chování Šlechtové zachytily kamery přímo na místě na startu. A porovnejte to s fotkami, jak o své účasti na MotoGP informovala na svém FB profilu sama ministryně. Krásně to ukazuje rozdíl mezi virtuální a skutečnou realitou některých politiků. Tedy, jak mají jejich milé „ťuťuňuňu“ úsměvy daleko od skutečných úmyslů a chování. Jde jim totiž hlavně o dobrou fotku a dobré „píár“, ne o věcné téma.

Případ Karly Šlechtové je tedy svým způsobem edukativní. Lidé by si měli vzít ponaučení, že by se neměli nechat opíjet rohlíky. Zvláště ne těmi z Anofertu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!