Pákistánský televizní kanál GEO NEWS, který patří do tamní největší mediální korporace, zveřejnil video na němž probíhá identifikace a celní prohlídka jednadvacetileté Češky Terezy H., která měla letadlem převážet devět kilogramů heroinu. V Pákistánu je za pašování tvrdých drog běžný i trest smrti. Ten prý soudy nenařizují v případě cizinců. I tak ale české dívce, která je identifikovaná jako Tereza H., hrozí desítky let vězení.

Na záběrech je rozrušená dívka a celníci ji prohledávají zavazadla.

Podle ČTK celníci zadrželi Češku na letišti v Láhauru při odletu do Abu Zabí ve Spojených arabských emirátech. Dívka nejprve prošla dvěma kontrolami, než ji třetí kontrola odhalila. Celníci jí následně odmítli vydat policii, kvůli podezření na pochybení předchozích kontrol. Nakonec bylo rozhodnuto, že případ bude vyšetřovat společný vyšetřovací tým (JIT), ve kterém jsou zastoupeny všechny vyšetřovací úřady. Zvlášť se bude vyšetřovat, zda zaměstnanci protidrogového úřadu a letištní kontroly Češce záměrně neumožnili projít kontrolou.

Dívka při výslechu prozradila své komplice, kteří již byli zadrženi.

Podle pákistánského tisku je nyní Tereza H. ve vazební věznici v Láhauru.

Záběry z pákinstánské televize ZDE

Heroin, který byl údajně nalezen u Terezy H.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner