Narůstající byrokracie a omezení nejrůznějšího druhu jsou také důvody, proč se letos naposledy uskuteční alternativní hudební festival Litoměřický kořen. „Všechno jednou skončí, a platí to i pro náš festival. Po téměř čtvrt století jsme se rozhodli, že tento ročník bude poslední – rozlučkový. Mezi hlavní důvody k tomuto rozhodnutí patří stále zvyšující se byrokracie, nejrůznější omezení a pocit vyhoření,“ sdělil organizátor festivalu Michal Hanzl. Letošní ročník festivalu, na který se sjížděli lidé z celé republiky, tak bude poslední, uskuteční se 30. 6.–1. 7.

První ročník festivalu proběhl v roce 1995, už od žačátku přivážel Kořen do Litoměřic legendární kapely. V areálu letního kina zahráli opakovaně Psí vojáci, Hudba Praha, Václav Koubek, Vladimír Mišík, Iva Bittová, Petr Váša, DG 307, O.T.K., Půlnoc, MCH Band, Tata Bojs, Garage, The Plastic People of The Universe a mnoho dalších.

Pro letošní rozlučkový ročník organizátoři pozvali Ivu Bittovou, Houpací koně, Divadlo Sklep, Muchu, Zuby nehty, Choroše a další. I když jde podle všeho o poslední Kořen, organizátoři se kultuře budou věnovat i nadále. „Neznamená to ovšem, že úplně rezignujeme, jen budeme pořádat akce ještě komornější, než je tento už tak komorní festival,“ doplňuje ve sdělení Michal Hanzl.

Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora