Dnešní den, 9. 4. 2018 se po celé zemi a hlavně v Praze, chystají velké demonstrace proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi. Má to nějaký smysl? Ano má, ale obávám se, že to na jeho postavení až tak moc nezmění. O tom kdo nám tady bude vládnout, se rozhodovalo v parlamentních volbách v říjnu 2017. Vinu na současné situaci, nemá až tak Babiš, ale 1,5 milionu našich spoluobčanů, kteří byli tak naivní a nebojím se říci často i hloupí a zmanipulovatelní, že tomuto člověku a jeho „firmě“ ANO dali svůj hlas.

Tito lidé, jsou viníci a strůjci toho marasmu a bezvládí, které tady už tak dlouho máme. V době, kdy je mediální informovanost takřka stoprocentní si přece každý mohl o tomto bezohledném člověku ledacos zjistit. Nejde jen o stokrát omílané Čapí hnízdo a jeho spolupráci s STB. Stačí se podívat na wikipedii a životopis p. Andreje.

„Nomenklaturní dítě, hýčkaný mazánek komunistického režimu!“ Tak by se dalo nazvat dětství a mládí Andreje. Jeho otec od 50 let komunista, vedoucí pracovník zahraničního obchodu. Jeho matka komunistka, tajemnice ústavu marxismu-Leninismu aktivní v různých komisích KSS a lidových soudech. V r. 1957 jeho otec takřka rok v Etiopii, následně celá rodina v Paříži kde malý Andrej chodil do školy, potom 1969-1975 Švýcarská Ženeva, Andrej na prestižním gymnáziu college Rousseau a tak to pokračovalo.

Po návratu na Slovensko elitní gymnázium Ružinov, pak vysoká škola, práce v podniku zahraničního obchodu v r. 1980 vstoupil do KSS potom 6 let v Maroku.

No myslím, že to stačí ne? Kdo z nás se mohl v těchto popisovaných letech „pochlubit“ něčím takovým? Museli jsme, jak se říká „držet hubu a krok,“ nuceně oslavovat totalitní komunistický režim u nás. Tleskat na přiblblých schůzích a v prvomájových průvodech. Stát fronty v obchodech, do zahraničí leda tak k studenému Baltu a občas do Bulharska a ti šťastnější se dostali i do Jugoslávie. Andrej si zatím cestoval po Evropě, vstřebával cizí jazyky a i po návratu na rodné Slovensko měl cestičku umetenou.

A v dnešní době? Jistě nikdo nebude tak naivní, aby si myslel, že Andrej svůj Holding a neskutečný majetek vybudoval svýma „mozolnatýma rukama.“  Styky s minulosti, známosti ze zahraničního obchodu a kontakty na STB, podvody na hraně zákona, chytrost, mazanost znalost jazyků. Pro nastávající dobu po revoluci byl dobře vybaven.

Po vstupu do politiky mu mnozí uvěřili, že chce vymýtit korupci (která samozřejmě v politice je u nás, i v jiných zemích) zavést spravedlnost pro všechny. Někteří lidé, kteří mu dali svůj hlas, jsou s prominutím hloupí, jiní jsou naopak chytří až moc, stejně jako on a nemusí být až moc vzdělaní. Jde mu o moc a ovládnutí celé země. Už v poslední debatě před parlamentními volbami to řekl jasně v televizi. „Dejte nám 50% a je všechno vyřešené.“

Ano vše by bylo vyřešené, ostatní demokratické strany by se mohli jít „opalovat k rybníku.“ Andrej by ovládnul všechny ministerstva, veškerou policii, senát a všechny úřady a orgány státní správy.

A co teď? Jednání o vytvoření vlády nevycházejí. Vlastně ani není vůle se dohodnout. Jde o to vládnout sám. Prezident, kterému dalo hlas dalších skoro 3 miliony občanů, kteří nedomysleli, co tím způsobí, schválí Andrejovi, co si zlíbí. I když v poslední době už taková shoda nepanuje, ale to může být jen zdání. Oba pánové považuji zřejmě lež za něco zcela samozřejmého!

A co předčasné volby? P. Babiš jezdí po krajích, slibuje kde co. Je to chytrá předvolební kampaň. Vzal si příklad z kamaráda Miloše Zemana, který také „nevedl“ kampaň a vyšlo mu to. Doslova zblbnul národ strašením před migranty. P. Babiš, i když tvrdí, že předčasné volby nechce, si slibuje, že pokud by byly, jeho „firma“ ANO by dostala ještě více procent a pak už by si ve sněmovně mohl dělat, takřka co by chtěl.

No aby se nepřepočítal. Říká se „kdo chce víc, nemá nic.“ Je na nás na občanech, abychom konečně dostali rozum a v případných předčasných volbách dali hlas demokratickým stranám a ne populistické a lživé propagandě „firmy“ jednoho muže takzvanému hnutí ANO.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Miroslav Kolačný
Pracuji jako rehabilitační pracovník. Zajímám se o dění v této zemi. Několik let přispívám svými články do regionálních novin.