Milé děti, dnes vám budu vyprávět pohádku na motivy pohádky Josefa Čapka Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort.

Tu pohádku určitě znáte. Kočička měla narozeniny a pejsek svátek, a tak si řekli, že by bylo pěkné, kdyby si přichystali dobrý dort. Dali do něj všechno, co měli rádi, a pak jej upekli. Dort jim snědl zlý pes, který šel kolem, když byli pejsek s kočičkou pozvat děti na hostinu. Ten zlý pes se tím sám pěkně vytrestal, protože mu po dortu bylo čtrnáct dnů špatně.

Milé děti, vaši rodiče v podzimních volbách vybrali do parlamentu strany a politiky, kteří se jim líbili. Vítěz podzimních voleb Andrej a vítěz prezidentských voleb Miloš nám všem teď připravují povolební dort. Snaží se do něj dát od všeho kousek. Andrej se do něj snaží nastrouhat trochu perníku od komunistů. Někomu po roce 1948 chutnal. Někdo se jezdil rekreovat na Krym a vyměnil svou svobodu za sklenici kaviáru. Někdo donášel na své sousedy nebo kolegy z práce a byl za to štědře odměněn. Sám Andrej s tím má svou zkušenost.

Někomu, milé děti, perník od komunistů pořádně zhořkl. Třeba našim letcům, kteří bojovali po boku Angličanů proti Hitlerovi. Tyhle hrdiny komunisté poslali do uranových dolů, jejich děti nemohly studovat a cestovat už vůbec ne. Milé děti, komunisté popravili 248 lidí, kteří se provinili jen tím, že s komunisty nesouhlasili, z politických důvodů bylo vězněno 250000 lidí, 4500 lidí v důsledku věznění zemřelo. Také si říkáte, že strana, která má tohle na svědomí, by žádný povolební perníček nabízet neměla?

Dále Andrej uvažuje, zda do dortu přidat trochu hnědé sójové omáčky od Tomia. Tenhle pán nemá rád cizince, co by u nás chtěli žít, lidé z jeho strany mluví hanlivě o židech, až to trochu připomíná názory pana Hitlera. Andreje malinko brzdí strach, co by tomu řekli v Bruselu, protože peníze z Evropské unie zatím ještě potřebuje pro své firmy.

Miloš mu radí, aby se neupejpal a perníku od komunistů nastrouhal do dortu dost, sójovou omáčku od Tomia, aby tam dal také, a sám do něj lije hektolitry vodky od svého přítele Vladimira Vladimiroviče. Milé děti, Putin se sice tváří jako náš přítel, ale nenechte se mýlit.     Z Ruska nikdy pro naši zem nepřišlo nic dobrého. Vaši rodiče a prarodiče vám možná budou tvrdit, že nás Rudá armáda  v roce 1945 osvobodila. To je pravda u části našeho území, ale bohužel jsme se pro Sovětský svaz stali spíše válečnou kořistí, ovládaným územím a zdrojem uranu.

Miloš ještě Andrejovi radí, aby tam dal trochu čínského koření. Milošovi kamarádi mají rádi Čínu, protože tam dělají výnosné obchody, a Milošovi se zase líbí, jak je zdejší společnost spořádaná a poslušná.

Milé děti, Miloš s Andrejem čekají, jak nám bude jejich povolební dort chutnat. Obávám se, že pokud do něj dají všechno, co mají rádi oni, bude nás po něm pořádně bolet bříško. Vaši rodiče a prarodiče takhle rozhodli ve svobodných volbách. Vy, milé děti, až budete dospělí, prosím vás, volte prozíravěji. Abychom se zase nemuseli bát, že nám po volebním dortu bude špatně!

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Lenka Kozáková