Pan Foldyna se vzhlédl v Putinově motorkářském gangu Nočních vlků, kteří pravidelně v tento čas objíždějí bývalé vazalské státy a ukazují ramena. Oblékl si kožený obleček a ověsil se černo – oranžovými ztuškami. Sprostě urážel svého názorového odpůrce. Do této chvíle je vše v pořádku. Pan Foldyna žije na rozdíl od pana Navalného ve svobodné zemi a na tento občanský postoj má plné právo.

Problém je v tom, že pan Foldyna je zároveň místopředsedou ČSSD, na víc po 7. květnu asi mediálně nejvýraznější tváří strany. Strany, která velmi usiluje o vstup do vlády vedené oligarchou a agentem STB a která má vzniknout na základě podpory Komunistické strany. ČSSD se v této souvislosti staví do role prozápadně a proevropsky orientované strany, tedy jakési demokratické pojistky. Foldynovy postoje se v těchto souvislostech ukazují v úplně jiném světle.

Pan Nikdo Hamáček se nejdříve od všeho distancoval, dnes vyzval Foldynu k omluvě. Je to čistě formální tah. Jediný způsob, jakým si může tato strana alespoň symbolicky zachovat tvář, je exemplární vyloučení pana místopředsedy ze strany. Právě na tomto případě uvidíme, jak dalece to ČSSD se svými proevropskými postoji myslí vážně. Příští dny nám na tuto otázku jistě odpoví…

Ondřej Bílek

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Ondřej Bílek