Ve večerních hodinách, 3. 4. jsem si pustil ČT24. Byla tam diskuze o vydání Ruského hackera do USA. Diskutoval tam pan poslanec za KDU-ČSL a soudruh Skála ideolog KSČM. Po chvíli jsem to vypnul, protože jsem to nemohl poslouchat. Pan poslanec KDU-ČSL tam naprosto racionálně a podle právních předpisů zdůvodňoval správnost vydání tohoto člověka do USA a ne do Ruska. Soudruh Skála mu samozřejmě oponoval, zastával se Ruska i nepatřičného nátlaku prezidenta Zemana na ministra Pelikána, aby tohoto hackera vydal do Ruska.

Soudruh skála uváděl takové nesmyslné argumenty, pletl se, odbíhal od tématu a zarputile hájil své barvy, že mě to připadalo jak bláboly soudruhů z osmdesátých let! Bylo to hrozné! Soudruh Skála se nemusel ani představovat jako poslanec za KSČM. Byl v obličeji celý červený. Možná „spravedlivým“ rozhořčením, nebo možná poslanci této strany, když jdou do „třídního“ boje před kamery používají nějaké maskování, jako indiáni na válečné stezce.

Je vůbec ostuda, že po tolika letech dovolíme, aby tito lidé z totalitní strany, která nás tady po desetiletí dusila, s pomocí SSSR zasedali v naší poslanecké sněmovně. Je ostuda, že tito lidé, kteří tady vraždili a mučili nevinné občany tohoto státu pod taktovkou komunistického Ruska, vůbec mohli mluvit na veřejnosti. Stále na svých setkáních oslavuji jednoho z nejmasovějších vrahů Stalina! Měli by se stydět, někam zalézt a ani nevystrkovat hlavu! Měl bych jeden nápad.

Nyní v dubnu mají mít soudruzi sjezd tak bych navrhoval obklíčit to jejich hnízdo zásahovou jednotkou, nasadit jim každému na ruku červenou pásku, aby se nám holoubkové nerozutekli (aby bylo poznat, kdo je kdo) a vypravit zvláštní vlak do Ruska, po kterém tak usilovně touží a na věčné časy (měli přece heslo“ Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak“) se jich zbavit

A jelikož náš „milý“ prezident Zeman se na tento sjezd totalitní strany chystá, můžou si jej vzít sebou! Je vůbec velká ostuda, že prezident naší demokratické země jde na sjezd této kaňky naší historie, sjezd komunistů. Ostatně předvedl nám to už před prezidentskými volbami, kdy byl na sjezdu polofašistické SPD. Ne že by tuto stranu tolik obdivoval. Šlo mu pouze o jejich hlasy a hlasy jejich voličů. Okamura je mu ukradený

Soudruhy bych do Ruska neposlal letadlem, ale vlakem, aby si v plné míře vychutnali krásy ruské krajiny, jejich země zaslíbené. V té souvislosti mne napadá známá věta z filmu KOLJA : „ Mněl jsem sen, že komunisté jako tažní ptáci táhnou na východ do Ruska, tam jim vytvořili nějakou rezervaci jako indiánům a zdravotní sestry jim k tomu zvoní klíči.“ Nebo nějak podobně to myslím bylo. Mohou si za Uralem vytvořit nějakou svou kolonii, jistě všichni perfektně mluví Rusky a mají naspořeno, takže nouzí by netrpěli. Vojtěch Filip by jim tam mohl dělat stařešinu, Miloš Zeman poradce, vždyť všechno ví a krásně by se jim tam žilo.

Mohli by si tam vyvěsit rudé prapory, obrazy Lenina, Stalina a Gottwalda, vždyť tyto soudruhy stále uctívají. Mohli by si tam zpívat internacionálu a jiné budovatelské písně. Mohli by pořádat schůze, pracovat v lese za šumění větru a vůně Sibiřských jedlí. Vzpomínat na zlaté časy socializmu. Miloš Zeman by to měl blízko ke svému kamarádovi příteli Putinovi. Prostě naprostá idylka!

Nepochybuji, že v „demokratické“ a pokrokové zemi, jako je Rusko, všude funguje internet, tak že by si mohli mailovat se svými pohrobky zde v Čechách. Nevím, zda by se tam mohli i rozmnožovat? Doufám, že ne, protože většina soudružek v jejich straně má datum narození poněkud starší. I když několik nadějných mladých soudružek jsem také viděl.                        Tento slavnostní den, kdy by tento vlak odjížděl, bychom mohli oslavit dělovými salvami, vyzváněním zvonů a vyhlásil za státní svátek. Jistě na všech zastávkách v naší zemi, by občané mávali kapesníky (radostí!) a ženy by plakaly a možná, že některé soudružky, které by tady zůstaly, by mávali i rudými kapesníky, jak by byli dojaté. Takže vážení občané, co vy na to?

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Miroslav Kolačný
Pracuji jako rehabilitační pracovník. Zajímám se o dění v této zemi. Několik let přispívám svými články do regionálních novin.