BYLO BY VÝBORNÉ ji vyzkoušet. Leccos by to totiž napovědělo., V jakékoliv vládě si totiž Babiš připíše sobě úspěchy a neúspěchy připíchne koaličnímu partnerovi, i kdyby je vyrobil on sám. Má na to odvahu (klidně napišme „drzost“) a má na to média. Pokud bude vládnou sám, na nikoho nic neshodí.

Více důvodů

Pro menšinovou vládu Babiše hovoří i další fakta. Jeho program se s ostatními stranami až tak moc nepotkává a jeho metody už vůbec ne. Opačně ale je vláda odpovědná Sněmovně a tak opoziční strany mohou menšinovou vládu přeci jen krotit. Návrhy na odkup ČEZu pro Agrofert by asi této menšinové vládě neprošel. Spojeno ANO s ODS? Tak taková vlády odsouhlasí prodej čehokoliv komukoliv… Minulost ODS vždy už jen dožene.

Další dobré důvody

EU se obává vývoje ve zemních V4 a taková SPD se vůbec netají plánem na referendum o setrvání v této pomalu už totalitní Unii. EU mezitím mírně couvá neboť ona se ta bruselská arogance zajídá už leckomu i v západní části EU. ANO uvyklé tučným dotacím pro Agrofert rozhodně EU opouštět nebude. Brusel tedy bude Babišovi tleskat a bude dál špatně, silově, neprofesionálně a nesmyslně řešit své brexity, Katalánska, severní Itálii, Polsko, Maďarsko a vyhrožující Turecko… Česko tak bude mít „klid a mír na práci“ a vidinu, že třeba nezůstane jedním z nejchudších v EU, co se týče platů a důchodů. Však také důchodci házeli hlasy ANO jako diví…

ANO a jejich kádry

Slovo „kádry“ je příhodné. ANO by mělo dostat šanci ukázat, že má lidi schopné řídit stát. Mnozí kritici o tom pochybují. Ale v koaliční vládě se nedostatky budou rozmělňovat a chyby se budou přisuzovat té či oné či dalším stranám. ČSSD a lidovci si na této politice ANO vylámali zuby a socialisté jsou krok od propadliště v nicotu.

Babiš má dost peněz na to, aby schopné lidi získal a tak nechť má šanci předvést, že méně žvanění bude znamenat více práce a tím i bohatství pro všechny. Jde o to, aby každému „Bylo líp“. Nejen vybraným nomenklaturám. To jsme měli čtyřicet let a víme, jak to skončilo.

Nechť se menšinové vládě ANO dá šance. Jen tehdy se dá jeho politika objektivně zhodnotit.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Rudolf Mládek