BYLO BY VÝBORNÉ ji vyzkoušet. Leccos by to totiž napovědělo., V jakékoliv vládě si totiž Babiš připíše sobě úspěchy a neúspěchy připíchne koaličnímu partnerovi, i kdyby je vyrobil on sám. Má na to odvahu (klidně napišme „drzost“) a má na to média. Pokud bude vládnou sám, na nikoho nic neshodí.

Více důvodů

Pro menšinovou vládu Babiše hovoří i další fakta. Jeho program se s ostatními stranami až tak moc nepotkává a jeho metody už vůbec ne. Opačně ale je vláda odpovědná Sněmovně a tak opoziční strany mohou menšinovou vládu přeci jen krotit. Návrhy na odkup ČEZu pro Agrofert by asi této menšinové vládě neprošel. Spojeno ANO s ODS? Tak taková vlády odsouhlasí prodej čehokoliv komukoliv… Minulost ODS vždy už jen dožene.

Další dobré důvody

EU se obává vývoje ve zemních V4 a taková SPD se vůbec netají plánem na referendum o setrvání v této pomalu už totalitní Unii. EU mezitím mírně couvá neboť ona se ta bruselská arogance zajídá už leckomu i v západní části EU. ANO uvyklé tučným dotacím pro Agrofert rozhodně EU opouštět nebude. Brusel tedy bude Babišovi tleskat a bude dál špatně, silově, neprofesionálně a nesmyslně řešit své brexity, Katalánska, severní Itálii, Polsko, Maďarsko a vyhrožující Turecko… Česko tak bude mít „klid a mír na práci“ a vidinu, že třeba nezůstane jedním z nejchudších v EU, co se týče platů a důchodů. Však také důchodci házeli hlasy ANO jako diví…

ANO a jejich kádry

Slovo „kádry“ je příhodné. ANO by mělo dostat šanci ukázat, že má lidi schopné řídit stát. Mnozí kritici o tom pochybují. Ale v koaliční vládě se nedostatky budou rozmělňovat a chyby se budou přisuzovat té či oné či dalším stranám. ČSSD a lidovci si na této politice ANO vylámali zuby a socialisté jsou krok od propadliště v nicotu.

Babiš má dost peněz na to, aby schopné lidi získal a tak nechť má šanci předvést, že méně žvanění bude znamenat více práce a tím i bohatství pro všechny. Jde o to, aby každému „Bylo líp“. Nejen vybraným nomenklaturám. To jsme měli čtyřicet let a víme, jak to skončilo.

Nechť se menšinové vládě ANO dá šance. Jen tehdy se dá jeho politika objektivně zhodnotit.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Rudolf Mládek