To, na co mnozí netrpělivě čekali, se dne 1.dubna 2018 stalo realitou. Bylo to tak nespravedlivé, až to bilo do očí. Všichni dosavadní čeští prezidenti něco měli, jenom Miloš Zeman zatím nic. Václav Havel má knihovnu, kde se schází přechytřelá pražská kavárna, Václav Klaus má Institut, zaměřený na pomlouvání George Sorose.

Ovšem dnešek se zapíše nesmazatelně do dějin naší země.           Na Vysočině bylo slavnostně otevřeno Vysoké učení Miloše Zemana (tzv.VÚMZ). Je to prestižní škola finančně podporovaná českými vlastenci a emigranty, kteří po roce 1989 uprchli před nesnesitelným demokratickým režimem z České republiky do Ruska, Číny               a KLDR. Vysoké učení bude pětileté a studenty připraví třeba           na žurnalistickou kariéru v Parlamentních listech, na pozici moderátora TV Barrandov, na práci hradního kancléře, prezidentského mluvčího, nebo poradce. Učit na ní budou samí odborníci. Jedná se samozřejmě zejména o odborníky z hradního teamu. Mimo to se proslýchá, že několik hodin výuky týdně přislíbil     i Tomio Okamura, kterému dal Miloš Zeman několikrát pusinku,         i když byl Tomio virulentní, neboť právě prodělával chřipku.

Jak nás již stačil informovat Jiří Ovčáček, onen bard českých luhů     a hájů opěvující moudrost svého chlebodárce, prezenční studium bude obsahovat například výuku rétoriky s použitím co nejvíce vulgarismů a jmen Kalousek a Bakala. Dalším předmětem z oblasti sociologie bude Stabilizace společnosti podle čínského vzoru,       pro právníky bude otevřen legislativní specializační kurz Kreativní výklad ústavy.  Pro odborníky na zahraniční vztahy je připraven vzrušující dvousemestrový kurz Hledání novičoku, pro budoucí žurnalisty zase předmět s lákavým názvem Hledání Peroutkova článku. Ani ekonomové nepřijdou zkrátka. Pro ty je připraven třísemestrový předmět Spolupráce s čínskou CEFC, aneb hledání Jie Ťien-minga. Jak je vidno, budoucí studenti VÚMZ se skutečně mají na co těšit! A my ostatní samozřejmě také. Naši společnost tito promovaní odborníci zase posunou o trochu výš. A komu se to nelíbí, může tak akorát držet hubu, jak říká náš pan prezident, nebo táhnout o dům dál na západ. My si takovými rozvraceči naši zářivou budoucnost zkazit nedáme!

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Lenka Kozáková