Katalánská pravda tzv. elity EU zasáhla. Po vzteku z hlasování Britů, kteří se rozhodli opustit Paskvil Svobody dnešní tzv. Evropskou unii, se elity soustředily na státy východní části EU a kritikou nešetřily. Zvláště Polsko a Maďarsko se stalo terčem téměř denních útoků, výhružek a nelíčené zloby.

Leč rána přišla z Katalánska. Vyjevené elity vytáhly ten nejhloupější argument, tedy dodržování španělské ústavy ačkoliv nedodržování takových dokumentů se v Evropě stalo běžnou agendou. Rozpady Československa či Jugoslávie jsou toho důkazem.

Elity osy Brusel-Paříž-Berlín, tady elity Osy Zla tleskají skotské politické šejdířce, vykřikující plán nezávislosti na londýnské vládě a ty samé elity tleskají surovému nasazení policistů proti hlasujícím Kataláncům. Odpornější politické divadlo tzv. elit jsme tu neviděli desítky let.

Odvrácená tvář EU

Katalánci nechtěně ukázali skutečnou tvář Osy Zla. Nejde o žádné ušlechtilé cíle této EU, jde jen o peníze a moc. Ostatně jako vždy v lidských dějinách. Národy v jednotlivých státech se budou muset rozhodnout, zda s takovou politikou souhlasí a zda je pro ně prospěšná. Pro drtivou většinu samozřejmě není. Dvojí metr, který Osa Zla ukázala na katalánském referendu by měl být více než varujícím. Licoměrnost Osy Zla je zatím ještě to nejmenší, co nyní předvádí.

Volání po euro-armádě

Volání po euroarmádě je voláním Osy Zla a pár naivků, protože jen tak se dá vzpurné Katalánsko či Polsko zvládnout. NATO by to nikdy neučinilo. V zásadě s Brežněvovskou doktrínou, cit: „Co máme, to držíme i silou“, kterou vůdce SSSR poučil Alexandra Dubčeka na setkání v Čierne nad Tisou v roce 1968 ještě před vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy do Československa, se Osa Zla pokouší udržet neudržitelné.

Proto sní elity EU a Osa Zla o své okupační armádě a o případném nasazení vojáků proti jednotlivým státům v EU. To by Brusel rád rozhodoval. Známe a nechceme.

Nový rasismus

Když vůdce Francie určil země vyvolené a země druhořadých občanů a své teze a vize zaobalil do pláštíku „dvojrychlostní Evropy“, pak se nejedná o nic jiného než o rasismus. Umí si někdo představit „dvojrychlostní USA“ nebo dvojrychlostní samotnou Spolkovou republiku Německa? To se bývalá NDR opět vyloučí? Primadona Macron označí jakéhokoliv kritika jeho nesmyslné vize za xenofoba, rasistu či nacistu, ale rasistou je sám.

Jde jen o logický vývoj Osy Zla, která nemá vojenskou moc udržet své východní kolonie, ale o profit z těchto zemí má zájem bez toho, že by jim přiznala rovnoprávný statut. Projevuje se to nejen v druhořadých potravinách, ale především v tom, že hlasování v EU je pouze v jednokomorovém parlamentu postaveném na lidnatosti států. Druhá komora, která by vyvažovala nerovnováhu jednokomorového hlasování záměrně není. Mají ji Spojené státy, které mají 100 senátorů (za každý stát dva), mělo ji dokonce komunistické Československo. Ose Zla se ale tento nástroj do vize vedoucí úlohy nehodí.

Referendum je hodnocení

Musíme se zeptat sami sebe, zda vládu Osy Zla chceme dál. Vládu Země zla, tehdejšího Sovětského svazu máme za sebou. Přineslo to více zlého, než dobrého. EU byla do roku 2009 pro naše národy přínosem, a to bez dalšího, nyní je ale změna tak razantní a tak nepřátelská (až nenávistná), že je čas náš vstup do EU znovu zhodnotit. Referendem třeba i podle katalánského návodu: Tedy neschváleným.

 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Rudolf Mládek