Předseda Pirátů Ivan Bartoš v pátek (4. 8) zahájil v Praze svou kontaktní kampaň s názvem Free Ride, která s 12 koncerty navštíví s pozvanými exkluzivními hosty celkem 10 měst Středočeského kraje. Na akci vystoupila kompletní sestava hudebníků, kteří Bartoše doprovodí během celého jeho turné: James Cole, Messenjah, Jan Vrobel, Selector Boldrik a Vůdůkrů. Během večera navíc dorazili do smíchovského klubu Uhelna podpořit kampaň Pirátů také zpěváci Cocoman a Colectiv.

Přestože prázdninová sezóna open air akcí vrcholí a právě v pátek se konalo hned několik zásadních hudebních i sportovních festivalů, na Free Ride párty se v klubu Uhelna dobře bavilo přes 250 lidí. Reakce účastníků i umělců ukazuje, že lidé, kteří fandí těmto žánrovým formám, sledují dění na politické scéně. Znají program i reálné fungování Pirátů a zastávají vyhraněný názor na práci stávající politické reprezentace.
„Velmi se těším na další akce, protože ta energie i zdravá naštvanost tam prostě jsou. Každý, s kým jsem měl možnost řešit páteční vystoupení, a že jsem jej hodnotil s řadou lidí, říkal, že super. Koncept jsme sestavili dobře, funguje to a je to celé prostě super. Spontánní projevy jak umělců, kteří o problémech v našem veřejném prostoru zpívali ve svých písních a odkazovali na Piráty, tak nadšení návštěvníků akce, jsou mým motorem do celé kampaně“ Hodnotí start svého Free Ride turné Ivan Bartoš, předseda Pirátů.
Ve speciálním setu vystoupily hlavní hudební hvězdy akce, oblíbený hiphopový zpěvák James Cole (Daniel Ďurech), nová formace okolo Selektora Boldrika Vůdůkrů, protestní zpěvák Jan Vrobel a s Piráty spřízněný Jiří Messenjah.
V rámci 12 koncertů navštíví Bartoš s pozvanými exkluzivními hosty celkem 10 měst ve středních Čechách. Na koncerty pod značkou Free Ride se můžete těšit na náměstích v Kladně, Kolíně, Mělníku, Poděbradech, Nymburce, Mladé Boleslavi, Rakovníku, Kutné Hoře, Příbrami a také v Praze na náplavce.
Česká pirátská strana

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Redaktorka Svobodného fóra