Neschopnost reagovat na zřícení důležité lávky a uzavření Libeňského mostu jen potvrzuje dlouhodobou hlubokou krizi magistrátní koalice (ANO, ČSSD, KDU-ČSL, STAN a Zelení). Je to koalice politických trafik, která vůbec nedbá na potřeby Pražanů.

„Paní primátorka Krnáčová, i náměstek Dolínek se nechávají dlouhodobě vydírat pány Čižinským a Stropnickým, jen kvůli obavám z rozpadu koalice a oni by přišli o svá křesla. Jasně se ukazuje, že paní primátorka nemá ani sílu a ani vůli postavit se bezohlednému aktivismu, který jde proti zájmům většiny Pražanů. ODS je konstruktivní opozicí a celou dobu nabízíme podporu řešení zásadních problému v pražské dopravě, ať už je to výstavba pražského okruhu nebo dlouhodobý plán na opravu pražských mostů,“ komentuje aktuální politickou situaci v Praze předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

„Praha má osmnáct mostů přes Vltavu a polovina z nich je ve špatném až havarijním stavu. Považuji za naprosto nutné, aby ještě před komunálními volbami dosáhly všechny strany v zastupitelstvu konsensu na plánu jejich rekonstrukce a dlouhodobého a průběžného financování jejich údržby. Pokud by se takovou dohodu podařilo udělat i v otázce další městské infrastruktury, tím lépe,“ konstatuje předseda pražské ODS Tomáš Portlík. 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor Svobodného fóra