Neschopnost reagovat na zřícení důležité lávky a uzavření Libeňského mostu jen potvrzuje dlouhodobou hlubokou krizi magistrátní koalice (ANO, ČSSD, KDU-ČSL, STAN a Zelení). Je to koalice politických trafik, která vůbec nedbá na potřeby Pražanů.

„Paní primátorka Krnáčová, i náměstek Dolínek se nechávají dlouhodobě vydírat pány Čižinským a Stropnickým, jen kvůli obavám z rozpadu koalice a oni by přišli o svá křesla. Jasně se ukazuje, že paní primátorka nemá ani sílu a ani vůli postavit se bezohlednému aktivismu, který jde proti zájmům většiny Pražanů. ODS je konstruktivní opozicí a celou dobu nabízíme podporu řešení zásadních problému v pražské dopravě, ať už je to výstavba pražského okruhu nebo dlouhodobý plán na opravu pražských mostů,“ komentuje aktuální politickou situaci v Praze předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

„Praha má osmnáct mostů přes Vltavu a polovina z nich je ve špatném až havarijním stavu. Považuji za naprosto nutné, aby ještě před komunálními volbami dosáhly všechny strany v zastupitelstvu konsensu na plánu jejich rekonstrukce a dlouhodobého a průběžného financování jejich údržby. Pokud by se takovou dohodu podařilo udělat i v otázce další městské infrastruktury, tím lépe,“ konstatuje předseda pražské ODS Tomáš Portlík. 

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor Svobodného fóra